CEO'ların terapi anları

İş dünyası liderlerinin iş stresinden uzaklaşıp kendilerini dinlemek ve dinlendirmek için çeşitli yöntemleri var.

11.02.2016 16:23:060
Paylaş Tweet Paylaş
CEO'ların terapi anları
KENDİMİ DAHA YARATICI HİSSEDİYORUM
TALHA ÇİLEK / ÇİLEK MOBİLYA YÖN. KUR. ÜYESİ

HER ŞEYİ UNUTUYOR

Seyahat etmeyi ve fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Fotoğraf çekmek benim için bir terapi biçimi. Makinemi elime aldığım ve vizörden dünyaya baktığım zaman, gözümün önündeki kare dışında her şeyi unutuyorum. Geçmişin pişmanlıkları da geleceğin endişeleri de uçup gidiyor ve o anın içinde kayboluyorum.
YENİ DENEYİMLER
Fotoğraf çekmenin terapi etkisini en çok farklı coğrafyalara ve kültürlere yaptığım seyahatler esnasında hissediyorum. Farklı insanları tanımak ve coğrafyaları keşfetmek bana her zaman heyecan veriyor. Özellikle renkli ve egzotik ülkelerde her çektiğiniz kare size o bölgenin insanının gözünden dünyayı deneyimleme şansı veriyor. YORUCU VE EĞLENCELİ
Fotoğrafla uğraşıyorsanız teknik olarak birçok konuda yeterli olmanız ve fotoğraf çekerken birçok etkeni aynı anda ayarlamanız gerekiyor. Bu yüzden eğer işler yanlış giderse kısa bir hayal kırıklığı yaşanıyor ama bunu hemen bir sonraki karelerle telafi edebiliyorsunuz. Fotoğraf çekmek hem yorucu hem de eğlenceli. Gerçekten kendinizi daha yaratıcı hissetmenizi sağlıyor. 

BİLARDO TERAPİ ETKİSİ YAPIŞOR
HASAN ÖNDER / DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU
STRATEJİK DÜŞÜNME

Bilardo oynarken iş hayatımda kafamı meşgul eden her şeyden uzaklaşarak kendimi arınmış hissediyorum. Bunun nedeni oyun oynarken tüm dikkatinizi yapacağınız hamleye vermeniz. Hangi topa hangi açıyla vuracağım, top nereye gidecek, yapacağım hamle bilardo masasında neleri değiştirecek gibi sorulara kafa yorarken stratejik düşünce biçiminizi geliştiriyorsunuz.
BEYİN JİMNASTİĞİ
Bilardo sadece basit bir oyun değil; içinde stratejik düşünceyi, farklı perspektifleri, karar sonuç ilişkisini barındıran bir aktivite. Doğru kararı verip sonuçlarını her topta görebildiğiniz, başarının şansla değil beyin jimnastiğiyle kazanıldığı bu oyun, düşüncelerimi günlük hayattan uzaklaştırarak beni tazeliyor. Aslında iş hayatım için bir nevi antrenman oluyor. Bu şekilde bütün odağımı oyuna vermem bende terapi etkisi yaratıyor

YELKEN BENİ DEŞARJ EDİYOR
AHMET EKER / EKER SÜT ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRÜ
ZİNDE TUTUYOR

Hızlı tüketimde günlük olarak üretim dağıtım yapan bir şirket olduğumuz için oldukça yoğun bir tempoya sahibiz. Bu tempodan sıyrılıp iş stresinden uzaklaşarak deşarj olmak ve zihnimi boşalmak için yelken yapmak benim vazgeçilmezim. Yelken beni tüm iş stresinden uzaklaştıran ve vücudumu zinde tutmama yardımcı olan yegane şey diyebilirim.
ÇALIŞANLARINA AŞILADI
Yelken sporunu genellikle hafta sonları yapıyorum. Ancak hobim yıllar içinde profesyonel bir spora dönüştü. Bu hobimi çalışanlarıma da aşıladım. Eker çalışanlarından oluşan bir yelken takımımız var. Son yıllarda ekip olarak yurtiçi ve yurtdışında yelken yarışlarına katılıyoruz. Her geçen gün çok daha iyi dereceler elde ediyoruz. Dolayısıyla yelkene ister istemez eskiye nazaran çok daha fazla vakit ayırıyorum.
YELKEN SPONSORU OLDU
Ayrıca Eker markası olarak Türkiye’de yelkenciliğin ilerlemesi ve daha fazla kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. Bunun için Bursa Yelken Kulübü’yle bir sponsorluk anlaşması yaptık. Tirilye- Moda arasında düzenlediğimiz, tüm yelken dünyasının yoğun ilgi gösterdiği Olymposs Regatta isimli yarışımız var. Bu anlamda sorumluluk almak da beni pozitif anlamda çok mutlu ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz