İki tekerde büyük keyif

Gülfem Çakmakçı ve Çetin Çakmakçı ile bisiklete duydukları ilgiyi ve bunun yaşamlarına kattıkları değeri konuştuk.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İki tekerde büyük keyif


Önümüzdeki döneme ilişkin farklı rotalara yönelik planlarınız var mı?
ÇÇ: Midilli Adası’na gidilecek.

GÇ: Kaz Dağları’na muhtemelen gidilir, çok heyecanlı geçmişti. Orada bir de çok soğuk akan akarsular var. Elbiselerimizle oraya girmiştik.

ÇÇ: Eski maden ocaklarının üzerinin çoğu su dolmuş şekilde pırıl pırıl. Çam ağaçlarının içinde hava 3 derece, su 9 derece zaten ter içindesiniz. Sıcak suya kıyafetle giriyorsunuz. Çıkıp tekrar bisiklete biniyorsunuz.

GÇ: Ama konforumuz devam ediyor. Özel minibüsler, bisiklet için özel araçlar, özel kahvaltılar yapılıyor... 2 Teker grubu çok keyifli bireylerden oluşuyor, hepsi iş insanı... O yüzden herkesin böyle bir bakış açısı var. Akşam yemekleri de çok keyifli.

ÇÇ: Zaman zaman akşamları buluşup milli maçları izliyoruz.

GÇ: Çılgın bir Whatsapp grubu oluştu. Sürekli oradan yazışıyoruz. Belgrad Ormanı ile çok içli dışlı olduğumuz için Belgrad Ormanı’nın temizliğinden kendimizi sorumlu hissediyoruz. Yılda iki kere, geçen yıl 3 kere çöp toplama aktivitesi yaptık. Sadece bisiklete binenler değil herkes katılıyor.

ÇÇ: Ormancı arkadaş da yardım etti, inanılmaz bir çöp dağı oluştu.

GÇ: İki Teker burayı temizlemiştir, siz de temiz tutun diye tabela da asıyoruz.  Bisiklet ve iş hayatının ortak yönleri

“BİZİ ÇEKİYOR”
ÇÇ: Risk almak, meydan okuma, senkronize olabilmek, konsantrasyonu sağlamak, bir takımın parçası olabilmek, zor durumlarla mücadele etmek tüm bunlar iş hayatı ile özellikle tepe yöneticiyseniz birebir örtüşüyor. O yüzden belki bu kadar adanmış bir şekilde bu işi yapmak bizi çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz