Kaçış noktam

Yoğun bir haftanın ya da günün ardından huzur bulmak için tepe yöneticilerin seçtiği adreslerin her biri birbirinden farklı.

16 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Kaçış noktam
Düşmeyen tempo, bitmeyen koşuşturmaca, uzayan toplantılar, stresli karar anları... Özellikle tepe yöneticiler için bu sıradan bir iş gününün özeti. Ancak bu rutin içinde herkes bir soluk almak, küçük bir mola vermek, daha net düşünmek ve çoğu zaman da sevdiklerine zaman ayırarak hayatı en güzel şekilde hissetmeyi arzuluyor.

Bunun için de özel mekanlara ya da adreslere ihtiyaç duyuluyor. Bu adres bazen huzur bulduğu evi, bazen yeşillikler içinde bir sayfiye kulübesi bazen de bir butik otel olabiliyor. Başarılı iş insanlarının dinlenmek için gittikleri kaçış noktalarını, bu huzur yuvalarının onları hangi yönleriyle cezbettiğini araştırdık.

Yoğun bir haftanın ya da günün ardından huzur bulmak için tepe yöneticilerin seçtiği adreslerin her biri birbirinden farklı. Kimi doğayla iç içe bir evi tercih ederken, kimi kısa seyahatleri ve butik otelleri seviyor.

CarrefourSa Genel Müdürü Mehmet T. Nane de günün stresinden arınmak için ana kaçış noktasının evi olduğunu söylüyor. Burada eşi ve çocuklarında bulduğu huzurun kendisine terapi gibi geldiğini ifade ediyor. Eğer 2-3 günlük bir zamanı varsa kaçış noktası olarak Nane için çeşitli opsiyonlar da mevcut. Ailesiyle olduğunda yurtiçinde ve yurtdışında değişik tarihi, turistik, doğal ve sosyal yerleri görmekten büyük huzur duyduğunu söyleyen Nane,

“Burası Kapadokya da olabilir, Mersin’de 1.200 rakımda bir yayla da Bozburun’da deniz kenarı da yurtdışında bir şehir de... Ama tek kaldığımda ve hiç bir kimse ile de iletişim kurmak istemediğimde kendimi Bozburun’da Teselya Otel’de doğanın kalbine bırakıyorum.

Karadan ulaşımı olmayan bu cennet parçasında ‘deniz, doğa ve sessizlik tınılarını’ dinlenmek için kullanıyorum. Bunun dışında yürümek, tarihi yerleri gezmek, dağa tırmanmak, uzun süre yüzmek, film seyretmek, kitap okumak, yemek yapmak benim dinlenmek üzere sıkça kullandığım yöntemlerden birkaçı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz