"Kaçkarları ekibimle aşacağım"

Şirketin zirvesindeki yöneticilerin yeni hedefi Kaçkarlar'ı yürüyerek geçmek...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Kaçkarları ekibimle aşacağım

Yünsa Genel Müdürü Cem Çelikoğlu, iş dünyasının en sportmen yöneticilerinden. Tam bir doğa aşığı. Son 9 yıldır her hafta sonu golf oynuyor, haftada 2 gün pilates yapıyor. Onun bu spor tutkusu şirkete de yansımış. Yılda 3 kez 40 kişilik bir ekiple doğa yürüyüşü yapıyorlar. Adına da "Dört Mevsim Buluşmaları" diyorlar. 5 kişilik yönetim takımıyla yelken, dağcılık gibi daha maceracı sporlar yapıyor. Yünsa Genel Müdürü Cem Çelikoğlu, tam bir doğa tutkunu. Yoğun iş temposunun yanı sıra gayet aktif bir spor ajandası da var. Hatta sporsuz bir hayat düşünemiyor. "Oldum olası salonlara kapanıp spor yapmayı beceremedim" diyen Çelikoğlu, kapalı yerde spor yapamıyor. O yüzden ne abone olduğu kulüpler ne eve alınan fitness aletleri onu spora alıştırabilmiş. Ta ki golf ile tanışana kadar. 9 yıl önce hayatına giren golf, adeta yaşam tarzını değiştirmiş. Küçük bir topun peşinden kilometrelerce yürümek başta tuhaf gelse de golf bugün onun vazgeçilmezleri arasında. "Golf ile ilk tanıştığımda onu ne kadar sevdiğimi hemen anladım. Tam bana göreydi" diyerek tutkusunu özetliyor. Hiç aksatmadan her cumartesi golf oynuyor. Sadece golf de değil. Pilates, doğa yürüyüşleri ve yelken de Cem Çelikoğlu'nun aksatmadan yaptığı sporlar arasında. Haftanın iki sabahı güne pilates ile başlıyor. Hatta onun bu sportmen kişiliği şirketteki yönetime de yansımış. Kendisi gibi yelken tutkunu yöneticilerle yaşadığı Çeşme-Sakız Adası arasındaki yelken macerası, Yünsa'da 3 ayda bir organize edilen "Dört Mevsim Buluşmaları" fikrini doğurmuş. Bir yılı aşkın süredir 30-40 kişilik bir ekiple Anadolu'nun farklı noktalarına gezi düzenliyorlar. Üç ayda bir organize edilen "Dört Mevsim Buluşmaları" doğa yürüyüşlerinden oluşuyor. Cem Çelikoğlu ile spor tutkusunu ve sporun kendisine kattıklarını konuştuk.

Capital: Doğayla içiçe olmayı seven birisiniz. Bu çerçevede neler yapıyorsunuz?
- Evet, neden bilmiyorum ama ben doğada olmayı çok seviyorum. Yeşilliklerin içinde, toprakla yakın olmak beni inanılmaz rahatlatıyor. Daha çok açık hava sporları yapmayı seven biriyim. Kapalı alan sporlarını hiçbir zaman sevemedim. Golfe başladığımda onu çok sevdiğimi anladım. Tam olarak bana hitap eden bir spor. Niye? Çünkü tamamen doğanın içindesiniz, 8-10 kilometre yürüyorsunuz. Bu çok ciddi bir mesafe. Tabii ki her gün yapamıyorum. Yoğun iş temposundan dolayı sadece cumartesi günleri oynuyorum.

Capital: Golf ne zamandan beri hayatınızda var? Düzenli oynayabiliyor musunuz?
- 9 yıldır çok önemli bir gerekçe olmadığı ve hava iyi olduğu sürece her hafta sonu düzenli biçimde oynuyorum. Hiç aksatmamaya çalışıyorum.

Capital: Başka ne tip sporlara ilginiz var?
- Örneğin 4 yıl önce pilatese başladım. Aslında pilatesle tanışmam bir sağlık sorunu nedeniyle oldu. Belimde fıtık sorunum olmuştu. O dönemde başladım ama daha sonra bırakamadım. Son 4 yıldır haftada iki gün, sabah 7-8 arasında pilates yapıyorum. Tüm bunların dışında severek yaptığım başka sporlar da var. Örneğin yelken. Onu daha çok arkadaşlarımla birlikte yapıyorum. Çünkü yelken bireysel bir spor değil, bir takım sporu. Yelkeni şirketimiz içinde düzenli bir aktivite haline getirmeye başladık. Şirkette yelkenle ilgilenen başka arkadaşlarımız da var. Üst yönetimde toplam 5 kişi yelken sporuyla ilgileniyor. "Bir araya gelelim, birlikte yapalım" diye konuştuk. İlk kez geçen yıl bunu hayata geçirebildik. Çeşme'den Sakız Adası'na kadar hep beraber yelken yaptık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz