Torunlarla unutulmaz dakikalar

İş dünyasında “büyükbaba” ya da “dede” olma şansını yakalayan işadamlarından her biri torunlarına çok düşkün.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Torunlarla unutulmaz dakikalar
Belki de çocukları büyürken onlara yeterince zaman ayıramadıklarından şu yaşlarda torunlarıyla geçirdikleri her an onlar için çok daha değerli. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, her yıl 7 torunuyla tatile çıkıyor. Onlarla bizzat ilgilenip onlara özel eğitim programları bile yapıyor. Dimes Onursal Başkanı Orhan Diren de sadece torunlarını görmek için her ay iki kez İzmir’den İstanbul’a geliyor. 5 yaşındaki ikiz torunlarına hikaye okumanın keyfini yaşarken, 8 yaşındaki torununu da şimdiden iş dünyasına hazırlıyor. Herkesin malumu... Türk iş dünyasının önemli bir bölümü aile şirketlerinden oluşuyor. Bu nedenle gelecek kuşakların eğitimi son derece önemli. Bunun yanında işin duygusal boyutu da var. Bugün Türk iş dünyasında güçleriyle göz dolduran pek çok lider torun sahibi olmasıyla dikkat çekiyor. Torunlarının eğitimiyle yakından ilgilenip onlarla vakit geçirmek için ellerinden geline yapıyorlar.

İş dünyasında “büyükbaba” ya da “dede” olma şansını yakalayan bu iş insanlarının her biri, torunlarına düşkünlükleriyle de dikkat çekiyor. Belki de çocukları büyürken onlara yeterince zaman ayıramadıklarından şu yaşlarda torunlarıyla geçirdikleri en küçük zaman dilimi bile onlar için çok daha değerli. Bugün iş dünyasına baktığımızda özel yaşamlarında en büyük keyfin torunlarıyla zaman geçirmek olduğunu söyleyen çok sayıda isim olduğunu görüyoruz. Örneğin Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, her yıl 7 torunuyla tatile çıkıyor. Onlarla bizzat ilgilenip onlara özel eğitim programları bile yapıyor. Pakpen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, işten geri kalan tüm zamanını torunlarına ayırmaya çalışıyor. Özellikle hafta sonları onlara balık yapıp yedirmekten büyük zevk aldığını ifade ediyor. Torunlarına düşkün bir dede olarak onların eğitimlerini de şimdiden düşünüyor. Dimes Onursal Başkanı Orhan Diren de sadece torunlarını görmek için her ay iki kez İzmir’den İstanbul’a geliyor. 5 yaşındaki ikiz torunlarına hikaye okumanın keyfini yaşarken, 8 yaşındaki torununu da şimdiden iş dünyasına hazırlıyor.

"HER YİL GEZİYE ÇIKIYORUZ"
Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın tam 7 torunu var. Yaşları 6 ve 12 arasında değişen 5 erkek torunun yanı sıra 2 tane de kız toruna sahip olan Güral, şanslı dedelerden. “Torunlarımı görmediğim hafta yok gibi” diyor. Her birine mümkün olduğunca fazla vakit ayırmaya çalıştığını da belirten Güral, şöyle devam ediyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz