Ünlülerin sinema alışkanlıkları

Cem Topçuoğlu, Aynur Bektaş ve Zeynep Selgur'un sinema alışkanlıkları...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Ünlülerin sinema alışkanlıkları


ROCKY ONU TANIMLIYOR
Telekomünikasyon Sektörel Araştırmalar ve Tüketiciler Derneği (TEDER) ve bilgi yönetimi ve stratejik araştırmalar şirketi Erenet’in yönetim kurulu başkanı Serhat Özeren, henüz 9 yaşındayken izlediği Superman filminin etkisinden hala kurtulabilmiş değil. Bugün bile en beğendiği filmin Superman olduğunu söylüyor. Sırasıyla etkilendiği diğer filmlerin de Kirli Herry ve Rocky olduğunu belirtiyor. “Kendimi özdeşleştirdiğim karakter ise Rocky oldu. Onun mücadele isteği, pes etmeyen bir iradesi ve kazanma duygusu beni tanımlıyor. Aslında film senaryo ve oyunculuk olarak çok başarılı değil. Ama karakterin mücadele hırsı ve bitti denilen noktadan tekrar muhteşem noktalara ulaşmasını beğeniyorum” diyor. Özeren, çok sık olmasa da sinemaya gidiyor. Seçimlerini de aksiyon filmlerinden yana kullanıyor. Son izlediği film ise “Nefes”.

MATRIX FELSEFESİNDEN ETKİLENDİ
Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga için 1999 yılında vizyona giren The Matrix ayrı bir öneme sahip. Andy ve Larry Wachowski’nin yönettiğ i bu filmin senaryosuyla ve kurgusuyla etkileyici öğeler içerdiğini belirten Saranga, “Filmde yer alan felsefi derinlik de ayrıca irdelenmesi gereken bir konu. Çevremizi nasıl algıladığımız ve teknolojiyle birlikte oluşan gelecek tasarımı konuları filmin senaryosunu unutulmaz kılan ve izledikten sonra bile izleyiciyi etkileyen noktalardan” diyor. Saranga’nın beğendiği filmler arasında bilim kurgu olanlar öne çıkıyor. Yoğun bir çalışma temposu içinde olduğu için sıklıkla sinemaya gidememekten şikayetçi olan Saranga, en son Avatar’ı izlediğini söylüyor. “Müthiş bir zekaya sahip olan James Cameron’un üç boyutlu sinema tekniği ile çektiği bu film, favori filmlerim arasına girdi. Cameron, kurduğu bu dünyayla seyirciyi etkisi altına almayı çok iyi bir şekilde başarıyor.” diye konuşuyor.

BEĞENMEKLE KALMADI YAPIMCI OLDU
Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman’ı n en beğendiği film henüz gösterime girmedi. Arkadaşı Ahmet Boyacıoğlu’nun senaryosunu yazıp yönettiği “Siyah Beyaz” adını taşıyan filminin ortak yapımcısı olan Akman, “Yakın arkadaşım olan yönetmen Ahmet Boyacıoğlu, yaklaşık 6 yıl önce bana, ‘Bir senaryo yazıyorum film yapar mısın’ demişti. Geçtiğimiz yıl senaryoyu getirdi. Nejat İşler, Tuncel Kurtiz, Erkan Can, Şevval Sam ve Derya Alabora’nın da filmin kadrosunda yer aldığını söyleyince filmin ortak yapımcısı oldum. Film Siyah Beyaz adlı bir bar/sanat galerisinde geçiyor. Buraya gelen sanatçı, işadamı, gazeteci ve doktor gibi muhtelif entel bir grubun hayata bakış açısını anlatıyor. Filmde her şey gerçek ve sizi bizi anlatıyor. Bu bakımdan çok etkileyici” diyor.

“JAKE SULLY İLE BENZER ŞEYLER YAŞADIM”
Şu ana kadar sinemada 2 kere seyrettiğim tek film Avatar. Benim için muhteşem bir deneyimdi. Kendi işinde her zaman daha iyisini yapmayı amaçlayan mantaliteye sahip bir kişi olarak James Cameron’u gerçekten çok takdir ettim. İnanılmaz bir dünya yaratmış. 3 boyutlu çekim yüzünden kendinizi bu dünyanın içinde yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Muhteşem bir hayal gücü, kimsenin bugüne kadar kullanmadığı ileri teknoloji, yüksek bütçeler ve mesaj dolu bir senaryo, ortaya bir sinema şöleni çıkarmış. Filmin başkarakteri Jake Sully’nin başından geçenlerle benim son 8 yılda yaşadıklarım arasında benzerlikler olduğunu düşünüyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.