Ünlülerin sinema alışkanlıkları

Cem Topçuoğlu, Aynur Bektaş ve Zeynep Selgur'un sinema alışkanlıkları...

17.07.2015 20:48:250
Paylaş Tweet Paylaş
Ünlülerin sinema alışkanlıkları
“FUNNY KIZ”DA KENDİNİ BULUYOR
William Wyler’ın yönettiği ve Barbra Streisand ve Omar Sharif’in başrolde oynadığı “Funny Girl-Komik Kız”, bir kadının sıfırdan zirveye yükselişinin hikayesini anlatır. Fakir bir Yahudi mahallesinde yaşamı nı sürdüren Fanny’nin, gösteri dünyasında verdiği mücadele ve yaşadığı aşklar da filmin ana konusudur… 1968 yılında gösterime giren bu film bu yönüyle Hey Tekstil’in sahibi Aynur Bektaş’ın unutulmazları arasında. Streisand’ın canlandırdığı Fanny Brice karakterini hep kendisiyle özdeşleştirdiğini belirten Bektaş, “Yıllar önce izlediğim Funny Girl, hep hatırladığım bir film. Fanny, filmdeki en beğendiğim karakterdi. Bu karakteri kendimle özdeşleştirdim. Hem kadın hem başarılı hem de aşık” diye konuşuyor. Genellikle aile, ev, kadın ve toplum gibi sosyal içerikli filmlerle dönemi yansıtan belgesel niteliğindeki yapımları izlemekten keyif aldığını belirten Bektaş’ın son izlediği film ise “Coco Avant Chanel”. Başarılı bir kadının hikayesi olduğu için bu filmi de beğendiğini söylüyor.

JAMES BOND SERİSİNE TUTKUN

Siemens Finansal Kiralama Genel Müdürü Bülent Taşar, 007 James Bond serisinin kendisi için özel bir yere sahip olduğunu belirtiyor. “Ama benim için Sean Connery ile olanlar tam bir nostalji. İlk olarak Ankara’da 70’li yıllarda izlemiştim” diye de sözlerine devam ediyor. Serinin tüm filmlerine sahip olan Taşar, boş ve keyişi olduğu zamanlarda filmleri tekrar tekrar izliyor. Bond filmlerinin yanında Taşar’ın sevdiği diğer bir film ise “The Magnificent Seven-7 Silahşörler”. Yul Brynner’ın başrolde oynadığı filmin tümüyle mükemmel olduğunu söylüyor. Taşar, sıkı bir sinema izleyicisi. Haftada en az 1 kez sinemaya gidiyor. Beğendiği, hayranı olduğu aktör ve aktrisler de var. Bunların başında Sean Connery geliyor. Yeni nesilden Brad Pitt ve George Cloney’yi de çok beğendiğini belirtiyor. “Her ikisi de rolün altından kalkıyor ve her role yakışıyor” diyor. Taşar’ın son izlediği film Avatar. Bu film hakkındaki görüşlerini de şöyle ifade ediyor: “Süper bir yapım. James Cameron yine döktürmüş.”

AL PACINO HAYRANI
Barilla Ülke Müdürü Güneş Karababa, iyi bir sinema izleyicisi. Her dönemde farklı filmlerin kişiliğinde derin izler bıraktığını belirten Karababa, 15-19 yaş arasında etkilendiği 2 filmin ise hayatında önemli bir yeri olduğunu ifade ediyor. Bu filmlerin de Big Blue ile Blues Brother olduğunu söylüyor. “Luc Besson imzalı 1988 yapımı The Big Blue’da Jean Reno ve Jean Marc Barr oynuyor. O film sayesinde dalışa başladım ve deniz dibinin zenginliklerini görme şansını buldum. O yıllarda kendimi Jean Marc Barr’ın yerine koyardım. 1985 yapımı The Blues Brothers ise John Belushi ve Don Aykroyd’un birlikte yer aldığı süper bir film. Bu film sayesinde blues ile tanıştım. Hala çok sevdiğim bir müzik türüdür” diyor. Karababa’nın beyaz perdede en fazla hayranlık duyduğu isim ise Al Pacino. Ünlü aktörün başrol oynadığı, “Godfather 1-2-Baba 1-2”, “Carlito’s Way- Carlito’nun Yolu”, “The Devil’s Advocate-şeytanın Avukatı”, “Scent of a Woman-Kadın Kokusu” da unutamadığı filmler arasında.

BOND KOLEKSİYONCUSU
Logo’nun CEO’su Ali Güven’in ilk hatırladığı film “Goldfinger”. Çanakkale’nin Çan kazasında otururken, yazlık sinemanın evlerinin tam karşısında olduğunu anlatan Güven, her gece cümbür cemaat balkonda film seyrettiklerini söylüyor. “Goldfinger, özellikle çok hareketli ve renkli olduğu için hatırladığım ilk film” diyor. Güven, bu filmle birlikte ciddi bir James Bond koleksiyoncusu olmuş. Özellikle Sean Connery’nin 1962-1967 yılları arasında oynadığı Bond karakterleriyle kendini özdeşleştirmiş. Her filmi onlarca kez izlediğini ifade eden Güven, “Hatta bu konuda bir kitap yazmaya da çalışıyorum. Bond filmleri sinema tarihinde bir çığır açtı. 1962 yılından bu yana yapılmı ş olan 22 filmle sinema tarihinde sürekliliğin sembolü oldu” diye konuşuyor. Güven, son olarak Avatar’ı izlediğini belirtiyor. Bu filmle ilgili yorumlarını da şöyle aktarıyor: “Avatar’a 3 kere gittim. İkisi 3D, biri IMAX’di. Muhteşem olduğunu düşünüyorum. NewYork Times, filmin Titanic’in 1,8 milyar dolarlık rekorunu kısa zamanda kıracağı, hatta 4 milyar gişe getireceği tahmininde bulundu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz