"Önceliğimiz mutlu müşteriler yaratmak"

Altuğ Acar, Silikon Vadisi’nde mobil uygulamalar alanında çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüp Turkcell’de işe başladı. Sonra 2009 yılında eşi Pınar Kart Acar ile Mivento’yu kurdu. Mivento, bugün müşteri ilişkileri alanındaki özgün çözümleriyle fark yaratıyor. Şirketin CEO’su Altuğ Acar, “Yükselen başarı grafiğiyle büyürken müşteri memnuniyeti odaklı, titiz, dürüst çalışma prensiplerimizle mutlu müşteriler yaratmak her zaman birinci önceliğimiz oldu” diyor. Şirket, e-ticaret ve mobil teknolojileri entegre ederek geliştirdiği mobil hediye çeki uygulaması Hediyemo ile Avrupa’da bir ilke imza attı.

9.09.2015 15:15:040
Paylaş Tweet Paylaş
"Önceliğimiz mutlu müşteriler yaratmak"

Sizin için en önemli çalışma prensipleri nelerdir? 
Dürüstlük, çalışkanlık, zorluklar karşısında pes etmeden pozitif yaklaşımı korumak, müşteri memnuniyeti odaklı olmak. 
Girişimciler için en önemli tavsiyeleriniz nelerdir? Mutlaka yapmalılar veya asla yapmasınlar dediğiniz neler var?
Asla pes etmeyin, öz eleştiri yapın, çözüm odaklı, yaratıcı ve elbette cesur olun. Yaptıkları iş ne olursa olsun en önemli ve değerli kazanımlarının itibar ve güven olduğunu bilmeleri gerekir. Orta ve uzun vadede ticari açıdan da en yüksek geri dönüşü olan varlıkları bunlar olacaktır. Bu kazanımların da kısa sürede olmayacağını ancak kişi/kurum olarak iyi ve kötü günde gösterdikleri davranışlarla belirlenecektir.
İş hayatınızın en önemli dönüm noktaları nelerdir?
Sanırım iş hayatımın en önemli dönüm noktası, Silikon Vadisinde o sırada henüz çok yeni olan mobil uygulamalar sektöründe çalışmak. Türkiye’ye dönüşte ise Turkcell ailesine katılmak ve Turkcell’den ayrılıp eşimle Mivento’yu kurmamız. 
Müşterileriniz ağırlıklı olarak hangi sektörlerden ve hangi şirketlerle çalışıyorsunuz?
Telekom, finans, sigortacılık, turizm otelcilik, hizmet, elektronik, perakende, otomotiv, yazılım, ilaç gibi. sektörlerde Türkiye’nin önde gelen lider şirketlerine hizmet veriyoruz. 
Sektördeki diğer şirketlerden sizi ayıran en önemli özellikler nelerdir? 
Teknolojiyi etkin kullanarak verimliliği ve etkinliği yüksek çözümlerle farklılaşıyoruz. Teknolojinin değişim hızında kendimizi sürekli yeniliyoruz; aksi takdirde günün değil dünün teknolojisi ile çözüm sunan bir firma olarak rekabette geride kalırız. Kurumsal müşterilerimizin Mivento’dan beklentisi global ölçekte rekabetçi çözümler sunması ve bu çözümlerde teknolojinin en etkin şekilde kullanılması. Diğer önem verdiğimiz konu da hızlı olabilmek. Yaptığımız işleri en hızlı şekilde tamamlamaya büyük önem veriyoruz. Planlama ve analizleri yaparken sunulacak çözümlerin mükemmelleşmesinde en önemli katkının kullanıcılardan gelen geri bildirimler olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla bizim için her yaptığımız işte sonu olmayan bir öğrenme ve geliştirme süreci bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz