400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, inovasyonun bilgi ve iletişim teknolojilerinde ilerlemenin tetikleyicisi olduğuna inandıklarını kaydediyor. Altay, oluşturdukları Ar-Ge biriminin dünyadaki en güçlü ilk 10 VolP Multimedya laboratuvarından biri olduğuna da dikkat çekiyor.

29 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik

Gündemimiz, her zaman sektörde ve son kullanıcı nezdinde fark yaratacak çözümleri, müşterilerimize değer katacak “yeni” teknolojileri tasarlamak ve pazara sunmak. Bu doğrultuda, telekom, finans, kamu, enerji, sağlık, spor ve KOBİ gibi başlıca dikey sektörlere yönelik özgün projeler geliştiriyoruz.

Ülke ekonomisinin kalkınmasında ve milli gelirin artmasında kritik başarı faktörünün, ülkelerin kendi teknolojilerini üretebilmesi olduğu inancıyla, 2013 yılında çok sayıda fark yaratacak proje üzerinde çalışmalarımızı sürdürdük ve dünya çapında ses getirecek pek çok yeni projeye başladık.

Peki ihracatta en büyük pazarlarınız neresi?
Ar-Ge ekibimizle, 200’den fazla küresel operatöre yazılım çözümleri geliştirmekten gurur duyuyoruz. Bu operatörler başta Kuzey Amerika olmak üzere, Avrupa, Asya-Pasifik ve Güney Amerika’da faaliyet gösteriyorlar.

İrlanda, ABD, Japonya ve Avusturya gibi ülkelere yaptığımız yazılım ihracatının yanı sıra, Asya-Pasifik ülkelerinden Bangladeş, Nepal, Türki Cumhuriyetler’den de özellikle Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Kuzey Afrika’daki ülke ve kurumlara, kamu ve savunma sanayisine, teknoloji danışmanlığından satış sonrası desteğe kadar uçtan uca katma değerli çözümlerle hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda, 2012 yılının Temmuz ayında, Kazakistan’ın Almaty şehrinde, sermayesinin tamamı Netaş’a ait olan “Netaş Telecom LLP” şirketini kurduk.

"Ciromuzu 4 kat arttırdık"
2012 yılında 550 milyon TL satış geliri elde ettik. Bilişim sektörünün lider sistem entegratörü olarak, müşterilerimize sunduğumuz, kârlılığı ön planda tutan, maliyet ve rekabet avantajı kazandıran çözümlerimizle büyümeye devam ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.