Bekleyen CEO'lar

Aslında her biri son döneme adını yazdırmış önemli yöneticiler...

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bekleyen CEO'lar

CAHİT PAKSOY
"CEO'LUĞA DÖNMEM ŞARTLARA BAĞLI"
İŞ HAYATIM 6 DÖNEM

Ben çalışma hayatımı 6 dönemde yaşamayı planladım. İlk dönemi, üniversite sonrası başlayıp 14 yılımı alan devlete karşı mecburi hizmetlerin olduğu, yetişme, büyüme, olgunlaşma dönemi aldı.İkinci dönem kendi işimi yaptığım ve para kazanmaya başladığım 7 yıllık bir süreç oldu. Bu dönemde ticaret hayatını ve iş dünyasını tanıma fırsatı buldum. Ardından tekrar profesyonel hayata döndüm, 10 yıl boyunca önemli işlere imza attım. Bu dönemde dünya ölçeğindeki şirketleri sıfırdan başlayıp yönetme, büyütme ve değer haline getirme fırsatı yakaladım.
20 YIL DAHA ÇALIŞACAĞIM
Şu an ise dördüncü etaptayım. Tekrar kendi işimi yapıyorum. İlk kendi işimi yapma döneminden farklı olarak, birikmiş tecrübelerimden diğer şirketlerin faydalanması anlamında bazı yönetim kurulu üyelikleri ve danışmanlıklar üstleniyorum. 20 yıl daha çalışmayı planlıyorum. Bu dönem içerisinde kendi işim veya profesyonel olarak Türkiye’den dünyaya bakabilen, rekabet edebilen işlerle ilgileneceğim.
SEKTÖR AYRIMIM YOK
Şu anda kendi işlerimi yapıyorum. Günün birinde profesyonel hayata tekrar döner miyim, bilemiyorum. Bu, o günkü şartlara ve heyecana bağlı... Yönetim ya da icra kurullarında görev alıyorum, almaya da devam edeceğim. Bunu Türkiye’deki şirketlerin hızlı büyümeleri, dünya rekabetine hızlı uyum sağlamaları ve de kurumsallaşmaları açısından önemli görüyorum. Benim için sektör ayrımı yok, bugüne kadar sekiz ayrı sektörde hizmet verdim.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz