Büyük rekabet datada yaşanacak

Türk Telekom’un Genel Müdürü Tahsin Yılmaz,gelecek hedeflerini Capital ile paylaştı.

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük rekabet datada yaşanacak


Yeni yılda sektörde nasıl bir görünüm bekliyorsunuz? Rekabetin en yoğun olduğu sektörlerden birinde faaliyet gösteriyorsunuz; ne gibi değişimler yaşanabilir?
Teknolojinin giderek daha da iç içe geçeceği, eğlence, eğitim, finans, sağlık ve diğer alanlarda içeriğin giderek dijital ortamda sunulacağı bir gelecek bizi bekliyor. Farklı müşteri ihtiyaçlarını ve farklı kullanıcı cihazlarına uygun gereksinimleri karşılayan, bunu da kabul edilebilir bir kalitede ve uygun fiyata hayata geçiren altyapıların oluşturulması, önümüzdeki yılların da temel gündem maddeleri arasında yer alacak diye düşünüyoruz.
İletişim sektöründe ses, hem sabitte hem mobilde doyuma ulaştı. Bundan sonra savaş data tarafında olacak. Sektörün yönünü data belirleyecek. Sektör tüketiciye daha fazla katma değer yaratan hizmet ve ürünleri oluşturmak durumunda. Bunu yapamayan geride kalır. Türk Telekom, sektör lideri olarak 2013 yılında da bu özelliğini geliştirerek sürdürecek. Dünyada telekom sektörüne yön veren yakınsama kavramı, iletişim teknolojilerinin hayatımızdaki yerini yeniden tanımlıyor ve günlük hayatımıza etkisini artırıyor, sağlamlaştırıyor.

YENİ NELER GELİYOR?

Son yıllara 3D, 3G ve NFC teknolojileri damgasını vurdu. İlgi devam edecek mi? Türk Telekom olarak yeni açılımlarınız, yenilikler olacak mı?
Dijital yaşam dönüşümünü destekleyen yeni teknolojilere olan ilginin her geçen gün artmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Türk Telekom olarak iletişim altyapısında attığımız adımlar ile Türkiye’nin dijital altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdik. Hayatı kolaylaştıracak dijital çözümlerle yaşamımızdaki dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Eğitimde, sağlıkta, eğlence ve enerji alanları dâhil olmak üzere birçok alanda değer katacak teknolojilerin geliştirilmesinde öncülük edeceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz