En güçlü 30 iş insanı

Sadece Türk iş dünyasına değil aldıkları kararlar ve eylemleriyle dünya ticaretine de yön veriyorlar.

1.09.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
En güçlü 30 iş insanı
Milyarlarca dolarlık yatırım kararlarına imza atıyor, dev ciroları yönetiyorlar. Global ekonomide her biri çok önemli birer figür. İş dünyasında kitleleri yönlendirecek güce ve itibara sahipler. Bazıları kamunun bazıları iş dünyasının en güçlü kurumlarına liderlik ediyor. İşte Türk iş dünyasının en güçlü 30 iş insanı...

1- RAHMİ KOÇ
Şeref Başkanı Koç Holding53,8 milyar TL CİRO 73 bin 63 ÇALIŞAN DÜNYANIN EN BÜYÜK 273. ŞİRKETİ
Koç Holding'in Şeref Başkanlığı'nı yürütse de Türk iş dünyasının en güçlü ismi olma özelliğini koruyor. Sadece Türkiye'nin en büyük grubunun değil, fikirleriyle iş dünyasının da en saygın lideri.

2-MUSTAFA KOÇ
Başkan Koç Holding 53,8 milyar TL CİRO 73 bin 63 ÇALIŞAN 73 ŞİRKET
Türkiye'nin en büyük grubunun kaptan köşkünde oturuyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük 273'üncü şirketinin başında. Onun yönetiminde Koç Holding, yeni ve farklı stratejilere imza atarak rakipleriyle arasındaki farkı açtı.

3- GÜLER SABANCI
Başkan Sabancı Holding 19,5 milyar TL CİRO 57 bin ÇALIŞAN 26 ŞİRKET
Türkiye'nin en büyük gruplarından birini sürdürülebilir büyüme ve kârlılık anlayışından taviz vermeden yönetiyor. Capital, Türkiye'nin en güçlü, Financial Times da dünyanın en güçlü 3'üncü kadını seçti. Grubu sürdürülebilir büyüme stratejisiyle aralıksız büyütmeye devam ediyor.

4- ERDEM BAŞÇI
Başkan TC Merkez Bankası
Paranın yeni patronu. Kararlı adımları ve ilk performansıyla selefini aratmıyor. İş dünyası her adımını yakından takip ediyor. Ekonominin en kritik yöneticisi...

5- MURAT ÜLKER
Başkan Yıldız Holding 10,5 milyar TL CİRO 24 bin 400 ÇALIŞAN 83 ŞİRKET
Türkiye'nin en hızlı büyüyen gruplarından birinin başında. Gıdanın ardından girdiği her sektörde global lider olma vizyonuyla hareket ediyor. Şirketleri pek çok ülkede global devlerle yarışıyor.

6-ÜMİT BOYNER
Başkan TüSiAD 600 ÜYE 2 bin 500 ŞİRKET
İş dünyasının en prestijli sivil toplum örgütü TüSİAD'ın başkanlığını yürütüyor. Ayrıca tekstil ve perakende devi Boyner Holding'in de yönetim kurulu üyesi.

7-MEHMET EMİN KARAMEHMET
Yönetim Kur. Başkanı Çukurova Holding
36 bin 300 ÇALIŞAN 152 ŞİRKET
İş dünyasının en gizemli ve güçlü liderlerinden biri. İletişim, medya, sanayi, inşaat, bilişim ve enerjideki şirketleriyle her zaman adından söz ettiriyor. Kişisel servetiyle de iş dünyasının zirvesindeki isimlerden biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz