"Yeni CEO'nun 3 önceliği"

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu sorularımızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni CEO'nun 3 önceliği
Tankut Turnaoğlu, 22 yıl önce mezun olur olmaz işe başladığı P&G’de, Saffet Karpat’tan boşalan Türkiye ve Kafkasya yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturdu. Turnaoğlu, yeni dönemde Türkiye’de çift haneli büyümelerini sürdüreceklerine dikkat çekerken “Neredeyse bulunduğumuz tüm kategorilerde açık ara lideriz. Lider değilsek ikinciyiz. Her yaptığımız işte zirvede olmak istiyoruz. Kazanan ve kazanmaya devam eden markalarla var olmayı sürdüreceğiz” diyor ve hedeflerini şöyle açıklıyor: “Sağlıklı büyüme hızı, Türkiye’den dünyaya yönetici yetiştirmek ve ürünlerimizi tercih edilir hale getirmek.”

Tankut Turnaoğlu, 22 yıl önce mezun olur olmaz işe başladığı P&G’de Saffet Karpat’tan boşalan Türkiye ve Kafkasya yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturdu. P&G dünyasında Sırma Umur’un ardından en üst düzey pozisyondaki ikinci Türk olan Turnaoğlu’nun en önemli hedeflerinden biri de globalde üst düzey görev alan Türk yönetici sayısını artırmak. Tur-naoğlu, Türkiye’ye gelmeden son 3 yılında Singapur’da Asya ve Avustralya Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Sorumlu olduğu ev ve kumaş bakım kategorisinde Asya’yı en hızlı büyüyen ülke haline getirdi. Hem Türkiye’yi hem Orta Asya’yı hem de Uzakdoğu’yu yakından tanıyan Turnaoğlu, P&G’deki hızlı yükselişini sürdürüyor, Türkiye’de önceliklerini belirleyen Turnaoğlu, bunları şöyle aktarıyor:

“Birincisi, hızlı tüketim ürünleri sektörünün sağlıklı bir şekilde büyümesini ve Türkiye ekonomisine katkı yapmasını sağlamak. İkincisi, P&G Türkiye’den yetişen yöneticileri iş başarıları doğrultusunda dünyada daha üst düzey görevlere yükseltmek. Üçüncü hedefim ise P&G markalarını rekabet ettiğimiz kategorilerde müşterilerimizin tercih ettiği markalar haline getirmek, Yeni markalar yaratmayı ve yeni kategorilere girmeyi planlıyoruz. Fırsatları izliyoruz.” P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile yaptığımız söyleşinin detayları şöyle:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz