Ana gündemim mobilite

Yakup Doğan, bankacılık sektörünün önemli isimlerinden biri.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ana gündemim mobilite
YAKUP DOĞAN / YAPI KREDİ BANKASI ALTERNATİF DAĞITIM KANALLARI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI
Özellikle alternatif dağıtım kanalları konusunda Türkiye'nin sayılı yöneticileri arasında yer alıyor. Doğan, Koçbank'ta alternatif dağıtım kanallarını sıfırdan oluşturan ve yapılandıran isimdi, Yapı Kredi'de ise şube dışı kanalların kullanımını yüzde 80'in üzerine çıkardı. Bugün Yapı Kredi Bankası'nda ayda 7 milyon kişiye dokunan kanalların yönetimini gerçekleştiriyor.

İşini her zaman severek yaptığını ve işine mutlaka farklı bir bakış açısı kattığını ifade eden Doğan, "Ne kadar farklı bakarsak o kadar yaratıcı çözümler üretebiliriz” diyor. Yapı Kredi olarak müşterilerine yaygın şube ağlarının yanı sıra geniş alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla da hizmet verdiklerini belirten Doğan, "Alternatif dağıtım kanalları geniş ATM ağının yanı sıra ödüllü internet bankacılığı, mobil bankacılık ve çağrı merkezi kanallarımızı içeriyor. Müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmak, bu alanda yenilikçi uygulamalarımızla fark yaratmak ilkemiz doğrultusunda hareket ediyoruz” diye konuşuyor.

Doğan gündeminin en önemli konularını şöyle ifade ediyor: "Dijital bankacılık ve mobilite ana gündemim. Özellikle mobil bankacılık alanındaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Mobil bankacılık uygulamalarımız, Apple markette çıkar çıkmaz finans kategorisinin lideri olan ve Türkiye'de en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. 2013, online bankacılık deneyimini bir adım öteye taşıdığımız bir yıl olacak.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz