Hayat Kimya

#44 Hayat Kimya

Hızlı tüketim | İstanbul

Ciro
4.233.848.353₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
*
İhracaat ( $ )
211.474.330$
Çalışan Sayısı
3.700
Yahya Kiğılı, 1987 yılında Hayat Kimya’nın temellerini attı ve hızlı tüketim sektörüne giriş yaptı. Hayat Kimya, temizlik kağıtları kategorisinde Papia, Familia, Focus ve Teno, ev bakım ürünleri kategorisinde Bingo, kadın hijyen ürünleri kategorisinde Molped, bebek bakım ürünleri kategorisinde Molfix, hasta bezinde ise Joly ve Evony markalarını tüketiciyle buluşturuyor. Hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren lider kuruluşlar arasında yer alan Hayat Kimya, global pazarda Türk sermayesine sahip en büyük oyunculardan biri. Komşu ülkelerde sanayide başlattığı yatırım ve ihracat atağıyla globalleşme sürecinde emin adımlar atan şirket, 8.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.
(*) : Açıklanmadı
Hayat Kimya'dan 450 milyon TL'lik yeni yatırım: 200 kişi istihdam edilecek
Tüm Haberler

Hayat Kimya'dan 450 milyon TL'lik yeni yatırım: 200 kişi istihdam edilecek

Hayat Kimya Türkiye Genel Müdürü Enes Çizmeci, 2021 yılının ortasında 450 milyon TL yatırımla devreye alınacak yeni temizlik kağıdı üretim tesisinde 200 kişiye ek istihdam sağlanacağını açıkladı.

7 EYLÜL, 2020

Rusya'nın en büyük üreticisi oldu
Şirket Panosu Haberleri

Rusya'nın en büyük üreticisi oldu

Hayat Kimya, Rusya Tataristan’daki 2. üretim tesisi yatırımıyla kapasitesini iki katına çıkararak Rusya’nın en büyük selülozlu temizlik kağıdı üreticisi oldu.

6 ARALIK, 2019

3 Kenyalı bebekten 1’i Molfix giyecek
Şirket Panosu Haberleri

3 Kenyalı bebekten 1’i Molfix giyecek

Hayat Kimya’nın 10. iştiraki, Doğu Afrika’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine sahip Kenya oldu.

11 MART, 2019

Hayat Kimya’ya yeni dijital pazarlama ajansı
Şirket Panosu Haberleri

Hayat Kimya’ya yeni dijital pazarlama ajansı

Dünya çapında faaliyet gösteren ve dijital pazarlama sektöründe butik hizmetler sunan adXclusive, Türkiye’nin güçlü markalarından Hayat Kimya’nın çözüm ortağı oldu.

1 AĞUSTOS, 2018

En faydalı ders
Genç Capital

En faydalı ders

Eğitim hayatının kariyere olan etkisi hala tartışılıyor. Ancak Türkiye’nin önde gelen CEO’larının çoğu, eğitim hayatında aldıkları derslerin başarılarında kritik rol oynadığı görüşünde hemfikir... Örneğin, Hayat Kimya Grup Koordinatörü Orhan İdil, istatistik dersini bugün ürün geliştirmede kullandığını söylüyor. DuPont Türkiye Ülke Müdürü Halide Aydınlık ise finansal muhasebe dersinin finansal tablo okuyabilmesine çok faydalı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. İşte CEO’ların ağzından eğitim hayatlarından kariyerlerine yansıyan “en faydalı dersler”…

29 EYLÜL, 2015

Yeni pozisyonlara adayım
Köşe Yazısı

Yeni pozisyonlara adayım

Aysel Aydın, Hayat Kimya'da kağıt işini sıfırdan kuran ekibin içinde yer almıştı.

1 AĞUSTOS, 2013