Gram altın 10 ayın zirvesinde!

Altının gram fiyatı 96 liraya çıkarak Mart 2014'ten bu yanaki en yüksek seviyesini gördü. İşte altın piyasasındaki son durum...

19 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Gram altın 10 ayın zirvesinde!
Yurtiçi piyasalarda, altın fiyatları yükseliş eğilimini yeni haftanın ilk işlem gününde de sürdürüyor. Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatındaki artış ve doların Türk Lirası (TL) karşısındaki değer kazancına paralel son iki işlem günündeki yükseliş eğilimini bugün de sürdüren altının gram fiyatı 96,43 TL'ye çıkarak 21 Mart 2014'ten bu yana en yüksek seviyesini gördü.

İŞTE EN ÇOK ALTINI OLAN ÜLKELER! TIKLAYIN!

GÜNE NASIL BAŞLADI?

Güne 95,86 TL'den başlayan altının ons fiyatı en yüksek 96,43 TL'yi gördükten sonra şu dakikalarda 96,10 seviyelerinde işlem görüyor. İsviçre Merkez Bankası'nın geçen hafta beklenmedik bir kararla kur sınırlamasını kaldırması ve faiz oranında indirime gitmesi ile altın fiyatlarında güvenli liman arayışları sebebiyle sert yükselişler görüldü.  

UZMANLAR NE BEKLİYOR?

Uluslararası piyasalarda haftanın ilk işlem gününe 1.280,46 dolardan başlayan altının ons fiyatı bu seviyeden gelen satışlarla en düşük 1.274,65 dolara indikten sonra şu dakikalarda 1.277 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu hafta perşembe günü yapılacak Avrupa Merkez Bankası (AMB) faiz kararı toplantısı ve 25 Ocak'ta Yunanistan'da gerçekleştirilecek seçim sonuçlarının altın fiyatlarının seyri üzerinde belirleyici olacağını aktaran analistler, teknik olarak altının ons fiyatının 1.275 doların üstünde kalması durumunda 1.300 doların gündeme geleceğini tahmin ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz