Yeşil rekabet

Filolarını çevreci araçlarla yeniliyor, yeşil binalara taşınıyor, tüm süreçlerde çevreye duyarlı çözümlere odaklanıyorlar...

1.05.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil rekabet


DHL GLOBAL DEN SOĞUK ZİNCİR HİZMETİ
DEUTSCHE POST DHL
bünyesindeki hava ve deniz taşımacılığı uzmanı DHL Global Forwarding, sıcaklığa duyarlı küçük miktarlardaki sağlık ürünlerinin taşınması için yepyeni bir çözüm oluşturdu, Sunduğu "Soğuk LCL Hizmeti" sayesinde küçük miktardaki, sıcaklığa duyarlı sağlık ürünlerinin hava yolu ya da komple konteynır olmadan da deniz aşırı ülkelere ulaşımını sağlıyor, Bu sayede daha küçük miktarlardaki ürünler parsiyel taşımacılık kapsamında düşük maliyetlerle taşınabiliyor. Türkiye'deki soğuk zincir çözümleri ile ilgili olarak DHL Global Forwarding, dünya ilaç ve sağlık sektörü devlerine bir tanıtım yapmak üzere özel bir toplantı düzenledi, Konu ile ilgili bir konuşma yapan DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem inanç, "En önemli şey insan sağlığı olduğu için en ufak bir aksama insan hayatına mal olabiliyor. Sağlık ürünlerinin taşındığı süreçte bulundukları ortamlardaki dereceler çok önemli. Bu nedenle ısı kontrollü ürünlerin taşınmasındaki uzmanlığımızı yepyeni ve özel bir çözümle birleştirdik. Bu çözüm sayesinde daha küçük miktarlardaki ürünler bozulmadan nihai varış yerlerine ulaşabilecek, müşterilerimiz de ürünlerini güvenli bir şekilde ulaştırmak istedikleri yere ulaştırabilecek" dedi.

NAKLİYEDE YOL VERGİLERİ KALKIYOR
AVRUPA'NIN EN
yaygın akaryakıt kartlarından DKV, uluslararası taşımacılık ve ihracat yapan şirketlere akaryakıttan otoban geçişlerine en önemli maliyetlerini yüzde 30 düşürme imkanı sağlıyor. DKV tarafından sunulan NIP (Net Invoicing Program) sayesinde uluslararası taşımacılık şirketleri ikili anlaşmalarla uygun olan ülkelerde yapılan akaryakıt ve otoban ödemelerini KDV hariç yapma şansına sahip. Özellikle vergi iade süreçleri son derece karmaşık ve iade süreleri iki yılı bulan Romanya gibi ülkelerden yapılan alımlarda NIP hizmeti son derece önem kazanıyor. Bu, uluslararası taşımacılık firmalarını birçok bürokratik sorundan kurtardığı gibi nakit döngüsüne de önemli bir katkıda bulunuyor ve vergi iadesi ödemesini garanti altına alıyor. DKV Kart'ın sunduğu "7/24 acil durum servisi" hizmeti ayrıca Avrupa'daki 34 bin noktadan yol yardım hizmeti sağlıyor, Böylelikle arızalı taşıtlara anında müdahale olanağı tanıyan DKV Kart, araç tamirinden yeni araç teminine kadar her türlü teknik destekle yüklerin zamanında teslim edilmesini mümkün kılıyor.


EKOL, TAŞIMACILIKTA FARK YARATIYOR
GENİŞ BİR
hizmet yelpazesine sahip olan Ekol Lojistik, proje taşımacılığı hizmetleri ile gabari dışı kabul edilen ağır ve hacimli yükleri zaman ve maliyet bakımından en verimli şekilde taşıyor. Proje taşımacılığı konusunda deneyimli ve uzman kadrosu sayesinde proje süreçlerini müşteriye özel çözümlerle planlayan Ekol Lojistik, her gabari dışı taşımanın dinamiklerine uygun proje planı geliştiriyor. Ekol, projelerin sorunsuz ve başarılı yönetimini gerçekleştirerek yüklerin güvenle istenilen noktaya ulaşmasını sağlıyor. Müşteri beklenti ve proje gerekliliklerini doğru analiz ederek proje yönetimi ve danışmanlığı hizmeti veren şirket, şeffaf fiyat politikası ile ihtiyaçlar doğrultusunda çözümler üretiyor. Ekol Lojistik Proje Taşımacılığı Yöneticisi Sevinç Abaş, "2012 yılı itibarıyla proje taşımacılığı faaliyetlerimize daha fazla odaklanmış bulunuyoruz. Proje taşımacılığı konusunda detaylı planlamalar yaparak müşterilerimize yüksek kaliteli hizmet veriyoruz. Diğer lojistik faaliyetlerinde olduğu gibi bu alanda da lider bir şekilde çalışmalarımızı sürdürme hedefindeyiz" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz