2012'nin örnek daireleri

Konut satışları yavaşlasa da markalı projelerin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

1.01.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
2012'nin örnek daireleri

2012'nin dairelerin en önemli özelliği ise yüksek tavanlı olmaları. 3,5 metreye kadar çıkan tavan yükseklikleri mekana ferahlık katıyor. Ayrıca metrekareler küçük de olsa dairelerin kullanım alanları geniş tutuluyor. Gereksiz yer kaplayan uzun koridorlar yok. Bunun yerine geniş ve aydınlık holler dikkat çekiyor. Ayrıca birçok projede kullanılan açık mutfaklar salonla iç içe bir yaşam sunuyor. Ege Yapı'nın, ekim ayında lansmanini yaptığı Batışehir projesinde bin 20 dairenin tamamı kısa sürede satıldı. Ekim ayında satış rekoru kıran Batışehir, tek değil. Soyak'ın Halkalı'da gerçekleştirdiği yeni projesi Evostar'ın da şimdiden yüzde 60'ı satılmış durumda. Konut piyasasında durgunluk yaşanırken markalı konut projelerinin ekonomik krizden daha az etkilenmelerinin kuşkusuz en önemli nedeni modern tasarımları... Markalı projelerden konut alanlar "Artık tatile gitmemize, tatil için masraf yapmamıza gerek yok. Çünkü burada, kendi evimizde, beş yıldızlı otel ortamında 12 ay tatil yapıyor gibiyiz!..." hissine kapılıyor. Satın alma aşamasında ise yatırımcıların dikkat ettiği en önemli özellik ise kuşkusuz dairelerin iç tasarımı oluyor. Yüzde 20'si proje aşamasından satılan Nev istanbul projesini gerçekleştiren Mom Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı da "Örnek dairelerimizi gördükten sonra her ziyaretçi mutlaka Nev Istanbul'da bir daire sahibi olmayı istiyor" diyor. Biz de buradan yola çıkarak 2012'nin markalı dairelerini araştırdık. Yeni yılın dairelerinin ana teması ise kesinlikle ferahlık ve işlevsellik. Ağırlıklı olarak beyaz ve açık renk tonların kullanıldığı dairelerde pencereler yere kadar uzanıyor ve tavan yükseklikleri de 2,5 metrenin üzerinde. Ayrıca daire içindeki sabit dolaplarda kullanılan uzun boy aynalarıyla mekan içinde ferah ve yalın bir görüntü yaratılması hedefleniyor. Capital Mortgage, Sinpaş'tan Dumankaya'ya Türkiye'nin önde gelen markalı konut projelerinin örnek dairelerini inceledi. İşte 2012'nin en yeni ve en modern daireleri...

AVRUPA KONAKLARI FLORYA

Artaş İnşaat tarafında Florya'da hayata geçirilen Avrupa Konakları Florya, semtin karakteristik az katlı mimari yapısına sadık kalarak inşa ediliyor. Projede bloklar ağaç boyunu geçmiyor. Kat yüksekliği 3,5 metre olan dairelerin pencereleri 2,75 santim yüksekliğinde. Pencerelerin önünde fransız balkonu bulunuyor. Projede, farklılık yaratmak isteyen müşterilere duvar rengi, taban ve duvar seramikleri ve mutfak dolap kapakları seçiminde alternatifler sunularak kendi kişisel tarzlarını yaratmaları için olanak sağlanıyor.

GÜZELBİRYER

Koray İnşaat tarafından Bursa'da gerçekleştirilen Güzelbiryer projesinin en önemli özelliği az katlı ve blokların hepsinin Uludağ manzaralı olması. Projede dairelerin en önemli özelliği ise yüksek tavanlı olması. Projenin en çok ilgi gören daireleri ise bahçe dubleksleri. Bu dairelerin en belirgin karakteristik mimari özelliği ise bahçeyle ve doğayla iç içe bir yaşam alanı sunması. Galeri boşluğunu kaplayan iki kat yüksekliğindeki cam yüzeyler, yüksek tavanlı salon, açık mutfak ferah ve müstakil bir evde oturuyormuş havası veriyor. Dikey ve yüksek katların beton görünümü yerine tatil köyü konsepti sunuyor. 750 konutun olduğu projede dairelerin fiyatları 163 bin ila 813 bin TL aralığında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz