"50 yıldır ilklere imza atıyoruz"

Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel, sorularımızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
50 yıldır ilklere imza atıyoruz
Aldığı Ulusal Kalite Başarı Ödülü ile inşaat sektöründe bir ilke imza atan Soyak Holding, bu ödülün dışında 50 yıllık faaliyet hayatında çoğu alanda sektörüne ilkleri kazandırmış bir şirket. Soyak, bir yandan müşterilerinin sadakatini kazanırken, diğer yandan kurum içinde kurduğu yönetici geliştirme programı ile de çalışanlarına ödül kültürünü benimsetiyor. 2011'de krize rağmen başarılı bir yıl geçirdiklerini söyleyen Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel, 2012'de yine öncü yeniliklerine devam edeceklerini belirtiyor. Emre Çamlıbel, bu alandaki çalışmalarına ve hedeflerine ilişkin sorularımızı yanıtladı:

Soyak olarak aldığınız en önemli ödülden başlayalım isterseniz. Şu ana kadar aldığınız en önemli ödül hangisiydi?
- Soyak olarak şimdiye kadar almış olduğumuz en önemli ödül 'Ulusal Kalite Başarı Ödülü'dür. KalDer ve TÜSİAD tarafından ortaklaşa düzenlenen ve bu alanda Türkiye'nin en prestijli ödülü olan Ulusal Kalite Ödüllerinde, 2007 yılında büyük ölçekli işletmeler dalında Ulusal Kalite Başarı Ödülüne layık görülen 'ilk ve tek' gayrimenkul şirketi olduk.

Ödül almak Soyak olarak size ne kazandırdı?
- Soyak olarak, iş hayatındaki yolculuğumuza 50 yıl önce başladık. Bu 50 yılda birçok ilke imza attık. İlk özel toplu konut projesinden satış sonrası ve teslim sonrası müşteri hizmetlerine, internet üzerinden konut satışından sektörün ilk sürdürülebilir yaşam raporuna kadar faaliyet alanlarımıza bir çok yenilik getirdik. Bütün bu çabanın karşılığında iyi işler çıkarmamızın, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ya da iş ortaklarımızı memnun etmenin yanında bir de ödül alıyor olmak bizim için çok değerli. Ancak aldığımız ödüllere giden yolda başarıya ulaşmak için yaptığımız çalışmalar her şeyden önce şirketimize değer katıyor. Bu sayede sektördeki rekabet üstünlüğümüzü artırıyoruz. Bizim 50 yıllık geçmişimizde yıllar içinde yaptığımız çalışmalarla aldığımız ödüller; bugün bizi sektörde öncülük, rekabette avantaj, kurumsal itibar ve sarsılmaz bir güven olarak besliyor. Bu gelişim içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tüketici gözünden baktığımızda ödül size nasıl bir anlam yüklemiş oluyor?
- Öncelikle tüketicinin gözünde güven artırıcı bir unsur oluyor. Çünkü çalışmalarınız şirketinizden bağımsız kuruluşlarca da takdir edilmiş oluyor. Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nde iş süreçlerinizde özellikle kalite çok önemli bir kriter olarak öne çıktığından, Soyak olarak her zaman vurguladığımız standartların üzerinde hizmet kalitesi tekrar tüketici gözünde öne çıkmış oldu. Bunun da şirketimize ayrıca bir itibar kazandırdığını düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz