ABD'den 3 dünya birinciliği ile döndük

Yıllar içinde aldığı ödüllerle bunu kanıtlayan RE/MAX Türkiye'nin Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, şimdiye kadar aldıkları en anlamlı ödülün ise Avrupa’da “Yılın Ülkesi” ödülü olduğunun altını çiziyor.

18.06.2014 21:54:090
Paylaş Tweet Paylaş
ABD'den 3 dünya birinciliği ile döndük
RE/MAX Türkiye, RE/MAX'ın mart ayındaki dünya kongresinde düzenlediği ödül töreninden 3 farklı kategoride 'dünya birinciliği' ile döndü. Bireysel bazda da çeşitli ödüller alan RE/MAX Türkiye'nin kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, ödüllendirme mekanizmasının kurum kültürü içinde önemli bir yeri olduğuna dikkat çekiyor.

Ödüllerin bireysel performansları artırdığını ve müşteriler üzerinde de olumlu etkilerini gördüklerini anlatan Goldştayn, en beğenilen şirketler, çevre, sosyal sorumluluk alanlarında da ödüller almak istediklerini vurguluyor. RE/MAX Türkiye, RE/MAX'ın en başarılı ülke organizasyonlarından biri.

Yıllar içinde aldığı ödüllerle bunu kanıtlayan RE/MAX Türkiye'nin Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, şimdiye kadar aldıkları en anlamlı ödülün ise Avrupa’da “Yılın Ülkesi” ödülü olduğunun altını çiziyor. Bu ödülü iki kez aldıklarını kaydeden Goldştayn,”Hem kurumsal başarıyı göstermesi açısından, hem de ülkemizin tanıtımı açısından en anlamlı bulduğumuz ödül oldu” diyor.

RE/MAX Türkiye bugüne kadar hangi ödülleri aldı?
Her yıl ABD’de yapılan uluslararası bir ödül gecesi organizasyonunda, tüm dünyada farklı alanlarda başarı göstermiş olan RE/MAX’liler ödüllendiriliyor. En son 2013 yılına ait ödüller 3-6 Mart 2014 tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleşen RE/MAX Dünya Kongresinde açıklandı. RE/MAX Türkiye, 2013 yılında 45 yeni franchise ofis açarak “Yeni Franchise Kazandırma” kategorisinde dünya birincisi olmayı başardı. Ayrıca ofis sayısında net 38 artış ve

Gayrimenkul Danışmanı sayısındaki net 221 artışla 2 kategoride daha dünya birinciliği madalyasını aldı. Böylece, 3 farklı kategoride dünya birinciliğini kazanan Türkiye, uluslararası alanda önemli bir başarıya imza atmış oldu. ~

Ayrıca Kuzey Amerika dışında ticari gayrimenkul ciro sıralamasında RE/MAX 7tepe Broker’ı Hasan Can Türkiye’ye birincilik getirirken, RE/MAX Yıldız Broker’ı Ulvi Kocailik de ikinci sırada yer aldı.

Tüm dünyayı kapsayan ticari gayrimenkul ciro sıralamasında ise RE/MAX 7tepe Broker’ı Hasan Can bir kez daha büyük bir başarıya imza atarak dünya ikinciliği aldı. RE/MAX Yıldız Broker’ı Ulvi Kocailik ise ticari gayrimenkulde dünya beşincisi olarak bir kez daha başarısını kanıtladı.

Kuzey Amerika dışında konut satışları ciro sıralamasında RE/MAX Smile Broker’ı İsmail Bakır altıncı olarak RE/MAX Türkiye’yi gururlandırdı. Ayrıca, her yıl RE/MAX dünyasında olağanüstü başarı gösteren ofis ve gayrimenkul danışmanlarına özel ödüller veriliyor. Bu ödüllerden birini de bu yıl Türkiye’den RE/MAX Pasha Ofisi aldı.

Çoklu Ofisler yani 1’den fazla RE/MAX franchise ofise sahip olan ofis sahipleri arasında yapılan sıralamada, RE/MAX Pasha ofis sahipleri Yusuf Murat Genç ve Süha Kumbasar Gayrimenkul Danışmanı sayısındaki net artış ile uluslararası sıralamada birinci olarak Türkiye’ye önemli bir başarı getirmiş oldu.

Daha önceki yıllarda hangi ödülleri kazanmıştınız?
İlk ödülümüzü de girişimcilik alanında almıştık. Junior Chamber International bünyesinde faaliyet gösteren Junior Chamber Türkiye - Genç Müteşebbisler Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘Dünyanın En Başarılı Gençleri - TOYP (The Outstanding Young Persons Of The World) yarışmasının Girişimcilik dalında TOYP’99 Türkiye birincisi ben oldum. Ardından 2000 yılında Avrupa’daki tüm RE/MAX ülkeleri içinde yeni franchise kazandırma alanında Türkiye’ye Avrupa birinciliği ödülü kazandırdık.~

2008 yılında EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) mükemmellik modelinin gereklerini yerine getirerek KALDER’in düzenlediği törende EFQM ödülü aldık. RE/MAX’in Avrupa kıtasında faaliyet gösterdiği 37 ülke arasındaki büyüme başarımızla, RE/MAX Türkiye olarak 2009 yılında Avrupa’da yılın ülkesi seçildik.

Bu ödüllerin sizin için anlamı nedir?
Ödüllendirmenin kurum kültürümüz içinde önemli bir yeri var. Özellikle bireysel motivasyonun önem kazandığı “satış” alanında ödüllendirmeler performans artışına, kurum kültürünün benimsenmesine olumlu etkiler sağlıyor.

RE/MAX Türkiye örgütü olarak elde ettiğimiz başarılar ise, takım çalışması atmosferini canlı tutmamıza, camia olarak hep ileriyi hedeflememize katkı yapıyor. Ayrıca RE/MAX'ın ödüllendirme mekanizması sayesinde insanlar hedef odaklı çalışma alışkanlığı geliştiriyor, başarılarını kutlamanın keyfini çıkarıyorlar.

Bu ödüllerin tüketici tarafındaki karşılığı nedir?
Ödüllendirme kültürünün ve bu konudaki farkındalığm en yüksek düzeyde ele alındığı bir kurumuz. Açıkçası uluslararası platformlarda aldığımız ödülleri şimdiye kadar pek fazla ifade etme gereği hissetmedik bile. Kendi başarımızın bizim dışımızda, bizi gözlemleyenler tarafından tescil edilmesiyle ve iç kutlamalar yapmakla yetindik.

Ancak mesleki başarılarından ötürü ciro sıralamasına giren veya en iyi müşteri memnuniyeti sağlayan gayrimenkul danışmanlarımızın, bireysel tanıtımlarında aldıkları ödüllerden bahsettiklerinde, potansiyel müşteriler üzerinde olumlu bir izlenim bıraktıklarını deneyimlerimizden yola çıkarak gözlemliyoruz. Bir başka deyişle tüketiciler başarılı birey ve kuramlarla çalışmayı seviyorlar.~

Bundan sonraki hedeflerinizde hangi ödüller var?
Örneğin; müşterisi en memnun şirketler sıralamasında ilk 10 arasına girmek istiyoruz. Bu sıralamaya girmek için şirket olarak düzenlendiğimiz organizasyonlarımızda müşteri memnuniyeti konusunu her zaman vurguluyoruz.

Vurgulamanın yanı sıra ofislerimizden müşterilerinden olumlu geri bildirimler almalarını teşvik edip, başarılı olan ofislerimizi ödüllendiriyoruz. En Beğenilen Şirketler sıralamasında en önde gelen şirket olmak istiyoruz.

Bu doğrultuda ‘Investors in People’ sıralamasına girmek hedefimiz. Investors in People, kuruluşlara iş performansını ölçülebilir sonuçlara dönüştürmede yardımcı olan şeffaf, sonuç odaklı bir değişim aracıdır.

Faaliyetlerimizi sürdürürken, çevresel koşullara önem vermeyi de ihmal etmiyoruz. Bu duyarlılığımız ışığında ‘En Yeşil Şirketler’ arasına girerek çevreye verdiğimiz önemi bir ödülle tamamlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Tüm RE/MAX içinde dünyanın en başarılı ülkesi olarak “Yılın Ülkesi” ödülünü almak istiyoruz. Şirketlere baktığımızda hep kendi alanlarında hedefleri olduğunu görüyoruz fakat biz sadece kendi alanımızda değil başka alanlarda da başarılı olmak istiyoruz.

Sosyal sorumluluk bunlardan biri. Bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk çalışmasına imza attık. Yeni çalışmalarımızla bu alanda daha fazla gelişip “En iyi Sosyal Sorumluluk” sıralamasına girmeyi hedefliyoruz.~

Şimdiye kadar aldığınız en anlamlı ödül hangisi?
2 kez aldığımız Avrupa’da “Yılın Ülkesi” ödülü, hem kurumsal başarıyı göstermesi açısından, hem de ülkemizin tanıtımı açısından en anlamlı bulduğumuz ödül oldu.

Şirketin aldığı ödüllerin çalışan motivasyonu üzerindeki etkileri neler?
İçinde bulunduğumuz gayrimenkul sektörü her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Yenilikleri takip edip, hedeflerimiz doğrultusunda başarılı olmak ve bu başarılarımızı ödüllerle tamamlamak RE/MAX markası altında faaliyet gösteren kişi ve ofislerimizin motivasyonunun artmasını sağlıyor.

Alınan ödüller gayrimenkul danışmanlarımız ve RE/MAX ofisleri tarafından mesleki başarılarını gösteren bir gurur tablosu olarak özgeçmişlerinde, basılı malzemelerinde ve internet sitelerinde sergileniyor. Böylece kazanılan ödüller, bireylerin kariyeri üzerinde direkt etkili oluyor. Bu yüzden kurumumuz içinde ödül almaya, başarı kazanmaya yönelik olumlu yönelimin kalıcı olduğunu da biliyoruz.

HAYALİNİZDEKİ ÖDÜLLERİ ALMAK İÇİN NELER YAPIYORSUNUZ?
Son yıllarda müşteri memnuniyeti kavramını en iyi şekilde yerleştirebilmek için farklı sistemler uyguladık. Örneğin bir müşteri memnuniyeti anayasamız var. Tüm RE/MAX ofislerinin imzaladığı müşteri memnuniyeti protokolünü geliştirerek bunu franchise sözleşmemizin bir parçası haline getirdik.

İnsana yatırım yapma konusunda iyi adımlar atıyoruz. Mükemmellik ve kalite çalışmalarıyla organizasyonumuz içinde önemli bir farkındalık oluşturduk. Görev ve süreçlerin netleşmesi, yol arkadaşlarımızın kişisel gelişimlerini sağladığımız eğitimlerle sürekli bir adım ileriye taşıma çabalarımız bizi hem daha kaliteli bir organizasyon olmaya taşıyor hem de tercih edilen bir kurum olma yönünde ilerlememizi sağlıyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz