Bahçeli gözde projeler

Doğa ile baş başa yaşam sunan 11 proje...

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bahçeli gözde projeler

Şehir içinde doğayla iç içe bir yaşamı tercih edenler, teraslı ve bahçeli projelere ilgiyi artırıyor. Özellikle çocuklu aileler tarafından büyük ilgi gören bu projeler, yüksek katlı yapılarda bile doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. "Kentten uzaklaşmadan yeşil bir bahçem olsun" diyorsanız doğa ile baş başa yaşam sunan bu projeler tam size göre. İşte bu konseptte tasarlanmış 11 proje... 8 yaşındaki kızım Neslihan, anne ve babasının özlem duyduğu sosyal yaşama burada sahip oldu. Su ve yeşilliklerle iç içe olan bu projede doğayla birlikte büyüyecek. Henüz 2,5 aylık olan oğlum Efe ise evimizin bahçesinde toprağa ve çimene basarak emekleyecek, yürüyecek. Eşim ve ben de iş yaşamının yorgunluğunu bu dingin ve huzurlu ortamda atacağız." A&G Araştırma şirketinin ortağı Naile Aloğlu Gür, Sinpaş GYO'nun Şamandıra'daki projesi Lagün'deki evini ve yeni yaşamlarını bu sözlerle anlatıyor.
 Son dönemde istanbul'da hayata geçirilen pek çok konut ve rezidans projesi de Lagün'de olduğu gibi doğayla iç içe bir yaşam vaat ediyor. Rezidanslar bile kat bahçeleri, havuzlu teraslar, yeşili özleyen kentliler için özel olarak tasarlanıyor.bBiz de son dönemdeki trende uyarak istanbul'da doğayla iç içe yaşam alanı sunan, bahçeli konut projelerini araştırdık. işte istanbul'un "en yeni" bahçeli ve teraslı projeleri...

Nef Flats Levent 163
Timur Gayrimenkul tarafından Levent'teki Kanyon Alışveriş Merkezi'nin hemen arkasında inşa edilen projede her katta ortak kullanıma sahip bir bahçe bulunuyor. Aynı kattaki daireler ortak bahçeyi kullanıyor. Projenin en önemli özelliklerinden biri de yüksek tavanlara sahip olması. Normal dairelerde 4 metre olan tavan yüksekliği bu projede 6 metre. Dünyaca ünlü ve uluslararası ödüllü Autoban Mimarlık ve Tasarım Ofisi'nin ilk mimari çalışması olan proje, özgün bir mimari yaklaşıma sahip. Gelecek yıl mayıs ayında teslim edilecek projede metrekare satış bedelleri 5 bin 500 ila 6 bin 800 TL arasında değişiyor.

Exen İstanbul
Sur Yapı tarafından hayata geçirilen proje, istanbul'un seyir terası olan Çamlıca'da bulunuyor. Hem rezidans hem yatay blok müşterisine hitap ediyor. Projede tüm daireler yaklaşık 20 bin metrekarelik dev bir bahçeye bakıyor. Yüzde 75'i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşan Exen istanbul'da kule rezidansta her 3 katta bir kat bahçesi, yatay bloklarda ise her dairede kat bahçesi bulunuyor. Projede konut fiyatları 400 bin ila 2 milyon 900 bin TL arasında değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz