Başarının sürdürülebilir olması önemli

Sinpaş Grubu Başkanı Avni Çelik’in sürdürülebilirlik ve liderlik temalı değerlendirmeleri...

1.07.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Başarının sürdürülebilir olması önemli
Sinpaş, 38 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Sinpaş Grubu Başkanı Avni Çelik, liderlik ve sürdürülebilirlik konusunda Sinpaşhn örnek olduğunu söylüyor. Şirketinin sektörün öncüsü olduğunu söyleyen Çelik, “Temsil ettiğim kurum, 38 yıfdır başarısını sürdürüyor; başını aşağı eğmeden pozitif bir ivmeyle yukarı çıkıyor” diye konuşuyor. Kayıtlı sermayeleri dışında iki kaynakları daha olduğunu söyleyen Çelik, bunlardan ilkinin insan kaynağı olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor: “Akıllı, bilinçli, katma değeri yüksek, başarılı ve bizim buraya çıkmamı sağlayan arkadaşlarımızdır. İkincisi ise itibar sermayemizdir.” Sinpaş, 38 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Kurucusu Avni Çelik ise 42 yıldır iş hayatının içinde yer alıyor. “Liderlik ve sürdürülebilir başarı söz konusu olduğunda tevazu göstermeden Sinpaş’tan söz etmem gerekir” diyen Sinpaş Grubu Başkanı Avni Çelik, Türkiye’nin çevre ülkelerdeki problemlere, Avrupa’daki resesyona rağmen 2002’den beri büyüdüğüne dikkat çekiyor. Çelik, “2002’de borç krizi ile boğuşan, geleceğinin nerelere gideceğini bilmeyen bir ülkenin nasıl olup da buralara geldiğine baktığınızda göreceksiniz ki bütün bu sürecin altında bir lider var. Ülkeyi iyi idare eden bir lidere sahibiz” diyor. İşte bu süreci anlamak için “Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansı” düzenlediklerini anlatıyor. 2009 yılında “Sürdürülebilir Başarı ve Liderlik” konferansına, ABD 42. Başkanı, William J. Clinton Derneği Kurucusu Bill Clinton ve Almanya 7. Başbakanı Gerhard Schröder’in katıldığını söyleyen Çelik, “Konferansı 2012’de tekrarlamak istediğimizde kimi misafir edeceğimize bakarken Real Madrid’in efsanevi teknik direktörü bizim için çok iyi bir örnek olarak gözüktü” diye konuşuyor. Sinpaş Grubu Başkanı Avni Çelik’in sürdürülebilirlik ve liderlik temalı değerlendirmeleri şöyle:

“BÜYÜYEN BİR ÜLKEYİZ”

Güzel bir şehri paylaşmaktayız. Erguvanlar bitti, artık şehir lalelere büründü. Mourinho ile ayaküstü sohbetimizde İstanbul’u nasıl bulduğunu sordum. Çok büyük övgülerle şehrimizi anlattı. Son zamanlarda çevremizde bir yangın var. Güneyimizde savaş hali, batımızda Yunanistan ve İspanya’nın ekonomik sorunları, Avrupa genelinde bir
resesyon durumu ile Avrupa’nın lideri konumundaki Almanya’nın sahip olduğu sorunlar, içinde bulunduğumuz dönemi aslında çok iyi özetliyor. İşte tam da bu noktada babamın bir sözü kulaklarımda çınlıyor: “Gürültü ve patırtının içinde sükunetle dolaşın.” Türkiye, bugün sahip “İyi yönetim, iyi liderin altında olur. Biz de sosyal sorumluluk çalışmalarımızda liderliği ön plana çıkaran projeleri takip ettik.” olduğu istikrar ve lideriyle çevresindeki gürültü ve patırtının içinde sükunetle dolaşıyor. 2002’de borç krizi ile boğuşan, geleceğinin nerelere gideceğini bilmeyen bir ülkenin nasıl olup da buralara geldiğine baktığınızda göreceksiniz ki bütün bu sürecin altında bir lider var. Ülkeyi iyi idare eden bir lidere sahibiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz