"Dumanı üstünde 18 büyük proje"

İstanbul'daki konut üreticisi birçok firma, yeni projelerini görücüye çıkardı, İşte bundan yola çıkarak, son aylarda lansmanı yapılan 18 yeni projeyi ele aldık.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dumanı üstünde 18 büyük projeKonuta olan talep hız kesmeden
devam ediyor. İşte konut üreti­cisi firmalar da bu talebe yanıt verme adına birçok yeni projeyle müşterinin karşısına çıkıyor. 2010'un Eylül ayı ile birlikte özellik­le İstanbul'daki konut üreticisi fir­malar, yeni projelerini görücüye çı­kardı. Son dönemde özellikle konut talebinde farklı un­surlar ön plana çıkmaya başladı. Eskilerin tabiriyle 'nohut oda bakla sofa' anla­yışı artık konut alıcısının hayalini süslemiyor. Konut üreticileri, alışıla­gelmiş kalıplar dışında müş­teriden gelen talebe uygun olarak konut üretiyor. Tabii, bu talepte in­şaat teknolojisindeki değişimin de etkisini gözardı etmemek gerek. Bugün başta İstanbul olmak üze­re Türkiye'nin diğer birçok büyük ilinde gerçekleştirilen konut proje­lerinin ortak özelliği; site şeklinde inşa edilmeleri. Konut projelerinde de müşterinin öncelikli olarak aradı­ğı iki kriter bulunuyor: Bunlardan il­ki deprem güvenliği ikincisi ise sos­yal olanaklar. İşte bundan yola çıka­rak bu ayki sayımıza özel, son iki ay­da görücüye çıkan 22 yeni projeyi ele aldık. Bu projelerin özelliklerini ve fiyatlarını araştırdık. İşte bu pro­jeler ve onları farklı kılan özellikleri:

ECZACIBAŞI'NDAN ORMANADA
Eczacıbaşı Gayrimenkul, Zekeri- yaköy'de 188 villa ve 71 sıra evden oluşan Ormanada projesine de start verdi. Grubun 2007 yılında aldığı 220 dönüm arazi Zekeriyaköy Or­manlarına komşu konumda. Proje­de en küçük ev 170 metrekare, en büyük villa ise 700 metrekare olacak. Projedeki dairelerin fiyatları 500 bin dolardan başlayıp 2,2 milyon dolara çıkacak. Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Erdal Karamercan projenin toplam yatırım tutarının 300 milyon dolar olacağını söylerken iki etaptan oluşacak projenin 2013 yılı içerisin­de teslim edileceğini kaydediyor. Kendisinin de 15 yıldır Zekeriya- köy'de oturduğunu söyleyen Karamercan, bölgenin havası ve peyzajı­nın güzelliği kadar eksikliklerini de bildiğini ve projede bunlara önem verdiklerini kaydediyor. Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Genel Müdürü Mehmet İmre, proje­deki metrekare fiyatlarının 2 bin 800 dolar ile 4 bin dolar arasında de­ğişeceğini açıklıyor.

SOYAK PARK APARTS BAŞLIYOR
Soyak, Emlak Konut GYO ile ha­sılat paylaşımı yöntemiyle Halkalı'da 170 bin metrekare alan üzerine top­lam dört etap ve 2 bin 200 konuttan oluşan Soyak Park Aparts adında ye­ni bir projeye başlıyor. Projenin satışa sunulan ilk iki etabında bin 121 daire yer alıyor. Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer alacağı projede ayrıca, bahçeli dubleks kent evleri ve teraslı çatı dubleksler de bulunuyor. Daire fi­yatlarının 100 bin ile 400 bin lira arasında değiştiği Soyak Park Aparts'ta bahçeli ve dubleks kent ev­lerinin fiyatları, 250 bin ile 650 bin lira arasında değişiyor. Projenin ta­mamının Nisan 2013'te tamamlan­ması planlanıyor.

NAR KULE'YE İLGİ BÜYÜK
Tepe inşaat, Mal­tepe'de Narcity pro­jesinin hemen bitişi­ğindeki arsada butik konseptli Nar Kule projesine başladı. 27 katta toplam 108 ko­nuttan oluşacak pro­je satışa sunuldu. Projede 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bu­lunurken daire fiyat­ları 330 bin TL ile 545 bin TL arasında değişiyor. 2+1 bü­yüklüğündeki daireler; 330 ile 435 bin TL, 3+1 daireler ise 395 bin ile 545 bin TL aralığında satışa sulun- du. Tepe inşaat Genel Müdürü Atil­la Kemal Oğuz, ortalama 25 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek pro­jedeki tüm dairelerin birinci kattan itibaren Adalar manzarasını görece­ğini kaydediyor. Projenin 2011 yılı sonunda tamamlanarak ev sahipleri­ne teslim edilmesi hedefleniyor. 11 bin 571 metrekare alan üzerine inşa edilecek projede açık yüzme havu­zu, fitness, çocuk oyun alanı, sauna gibi sosyal mekanlar da planlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz