"Farkımız konsept çalışmalarımızdır"

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yılın projelerini şöyle anlattı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Farkımız konsept çalışmalarımızdır
2012’de Sinpaş, Ankara ve İstanbul da yeni -projeler hayata geçirecek. Şirketin iki projesi Ankara’da olacak. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Omer Faruk Çelik, “Bu yılın ilk projesi olan Ankara’daki İncek Life projemizin şantiyesi kuruldu, çalışmamız devam ediyor. Ankara’daki ikinci projemizde ise 43 katlı ikon bir bina yapacağız” diye anlatıyor. İstanbul’da ise Bomonti projesi ile merkeze inecek. Şirketin dikkat çeken başarılı işleri için Omer Faruk Çelik, “Sinpaş’ın asıl özelliği ve farklılığı, konut işindeki konsept çalışmalarıdır” diyor.ayrimenkul sektöründe 38 yıllık bir geçmişi olan Sinpaş Grubu, 2006 sonunda yeniden yapılanarak konut projelerinin geliştirilmesi faaliyetlerini Sinpaş GYO çatısı altında topladı. Sinpaş GYO, Aralık 2011’de hisselerinin yüzde 49’unu halka açtı. 2011 sonu itibariyle aktif büyüklüğü 1,85 milyar TL olan şirket, Lagün, İstanbul Sarayları, Bosphorus City, Aqua City 2010 Bursa Modern gibi önemli projeleri hayata geçirdi. 2012 yılında da önemli projelere imza atmaya hazırlanan şirket, bu projeleri İstanbul, Ankara ve Bursa’da hayata geçirecek. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yılın ilk projesi olan Ankara’daki İncek Life projesinin çalışmalarının devam ettiğini söylüyor. Şirketin Ankara’daki ikinci projesi ise 43 katlı olacak ve Çankaya-Dikmen bölgesinde yapılacak. Sinpaş, İstanbul’da ise ilk defa merkeze iniyor. Ömer Faruk Çelik, “Sinpaş merkezlerde proje yapmadı, ilk defa şehrin merkezine İstanbul’da Bomonti Time Residence ile giriyoruz” diye konuşuyor. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yılın projelerini şöyle anlattı:

BÜYÜK FARK
“Sinpaş’ın kuruluş yeri Ankara’dır. 1974’tenberi faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sinpaş’ın açılımı da Sahil İnşaat
Pazarlama’dır. Ankara’da çalışırken sahil bölgelerinde projeler gerçekleştiriyorduk. Ayvalık ve Bodrum civarlarında işler yapıyorduk. 1988 yılında İstanbul’a taşındık. Sinpaş’ın asıl özelliği ve farklılığı, konut işindeki konsept çalışmalarıdır. Konut işinde uzmanlaşmış bir firmayız. 1999 yılından itibaren İstanbul’da adı bile anılmayan semtler, projelerimizle beraber gelişmeye başladı. Çekmeköy bölgesinde 90’lı yıllarda Aqua City projesine başladığımızda, ‘Buraya kim gelecek, gecekondular içinde kim oturacak, burada lüks site olur mu dediler. Aradan 15 yıl geçti. Sonunda Çekmeköy, İstanbul’un en gözde yerleşim alanlarından biri oldu. Başka bir örnek de Halkalı bölgesinde, Bosphorus City Projesi. Biz o araziyi, 2001 yılında aldık. Orası TOKİ’nin projeler yaptığı bir alandı. O bitti, İstanbul Sarayları’nı yapmaya başladık. Sonra diğer firmalar da bizim peşimizden bu bölgeye girdi ve bölge şu anda oldukça gelişti.

KRİTİK KARAR
2007 senesinde Sinpaş olarak bir karar aldık ve gayrimenkul işindeki çizgimizi bir adım ileri taşıdık. Şirketi ikiye bölerek bir bölümünü ticari yapılar, diğer kısmınıda GYO yaptık ve halka arz ettik. 2007 yılında, krizin
patlak verdiği zamanda, en başarılı halka arzı gerçekleştirdik ve şirketimizin yüzde 49’unu halka açtık. Sinpaş Yapı ise ticari yapılarda uzmanlaştı, aynı zamanda gayrimenkul projeleri de yapmaya başladı. Bu yılın ilk projesi olan Ankara’daki Incek Life projemizin ise şantiyesi kuruldu, çalışmamız devam ediyor. Ankara’daki ikinci projemiz olarak da 43 katlı ikon bir bina yapacağız. Çankaya-Dikmen bölgesinde olacak. Rezidansın altında kent villaları, üstünde de bir kule olacak. Penthouse’lar, kat bahçeli evler hepsi bir arada olacaklar. Binanın en üst katında Gentlemen Club olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz