Güneşli'de yatırımlarımız sürecek

Münir Özkök’ün sorularımızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Güneşli'de yatırımlarımız sürecek
Geleceğin Maslak’ı ilan edilen Güneşli, yeni yatırımları çekmeye devam ediyor. Özellikle prestij yolu olarak adlandırılan Basın Ekspres Yolu’nda pek çok proje yükseliyor. Güneşli’yi kendine merkez üs ilan eden Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkam Münir Özkök, “G Plus’ın ardından 2013’te 2 yeni projeyi daha Güneşli’ye yapıyoruz. İstanbul’un yeni Maslak’ına 100 milyon dolar daha yatıracağız” diyor. Mar Yapı, inşaat sektörünün genç şirketlerinden biri. Buna rağmen kısa sürede gerçekleştirdiği başarılı projelerle adından oldukça söz ettiriyor. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Sektörde güven oluşturduk. Hedeflerimize hızlı ve sağlam adımlarla ulaşmak istediğimizi ispatladık. Güven, kalite ve samimiyet bizim için önemli değerler” diyor. Şirketin son projesi G Plus, çok özel bir karma proje. Toplam 3 kule ve 3 etaptan oluşan proje, Güneşli’de 32 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Proje hem yatırımcılar hem ikamet etmeyi düşünenler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Nisan ayının sonunda inşasına ve satışına başlanan G Plus’ın ikinci etabında konutların yüzde 78’i üç hafta içerisinde satıldı. Bugün konutların yüzde 90’ının satıldığını söyleyen Özkök, “G Plus’ın ilk etabında da benzer bir satış başarısı elde ederek 5 ay içinde dairelerin yüzde 85’ini satmıştık. Mar Yapı’nın inşaat kalitesine güvenen, ilk etaptan daire satın alan pek çok müşterimiz Divan Residence’dan da aldı ya da tanıdıklarına referans oldu” diyor. Özkök, ayrıca “yeni Maslak” dediği Güneşli’de 2013’te 2 projeye daha başlayacaklarını söylüyor. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök’ün sorularımıza diğer yanıtlar şöyle:

G Plus projesi nasıl doğdu ? Biraz projeyi anlatır mısınız?
G Plus, 32 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 3 kule ve 3 etaptan oluşan karma bir proje. Satışları tamamlanan ve konut teslimlerine başlayacağımız ilk kulede 254 konut, 40 mağaza ve 3.900 metrekare planlanabilir ofis alanı bulunuyor. ikinci kulenin tasarımı planlanırken projeye otel konseptini katmaya karar verdik. Gerek havalimanı gerek ana yollara yakınlığı itibariyle çok özel bir lokasyon olan Güneşli, otel işletmecilerinin yoğun ilgi gösterdiği bir bölge. Yerli ve yabancı çok sayıda otel zincirinden teklifler geldi. Biz de projemizin Mar Yapı imzasına yakışan bir otel ile daha da zenginleşeceğine, bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap vereceğine ikna olduk. Yaptığımız görüşmelerin sonucunda Türk otelciliğinde, saygınlığı ve hizmet kalitesiyle bir ekol yaratan Divan Grubu ile anlaştık. ikinci kulede Divan Grubu’nun işleteceği Divan Residence at G Plus, 140 odalı sık seyahat eden misafirlerin hedeflendiği bir iş ve şehir oteli ile bir alışveriş merkezi yer alıyor.

G Plus at Divan Residence’m hedef kitlesi kimler?
Havalimanına yakınlığı nedeniyle sık seyahat edenler tercih ediyor. İstanbul dışında yaşayıp iş dolayısıyla sık sık gelip giden işadamları da artık otelde kalmak yerine kendilerine ait bir daireleri olsun istiyor. Rezidans yaşamının avantajlarını ve kolaylığını yaşamak isteyen yalnız yaşayanlar ya da yeni evli çiftler de rezidansı tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz