Hedefimizde B ve B üstü projeler var

Ramadan Kumova, Fer Yapı'nın önümüzdeki döneme ilişkin hedefleri ve sektöre ilgili sorularımızı yanıtladı

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefimizde B ve B üstü projeler var

Fer Yapı, İstanbul'un içinde yaptığı iki projeyle dikkat çekiyor. Sinpaş'la ortak yapılan ve ofis katlarından oluşan iTower Bomonti projesi, diğeri ise Boyner'in Altınyıldız fabrikasının yerinde yükselen Boyner ortaklı 962 dairelik IstWest projesi. İki projenin yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım değeri olduğunu belirten Fer Yapı CEO'su Ramadan Kumova, "Hedefimiz 5 yılda 2 milyar dolar ciro" diyor. İnşaat sektörünün deneyimli isimleri Muammer Saka, Fatih Karaca, Süleyman Kaya ve şirketin CEO'su Ramadan Kumova'nın ortaklığıyla 2010 yılında kurulan Fer Yapı, iki önemli projeyle sektörde yerini aldı. Şişli'deki iTower Bomonti ofis katlarından oluşan, yatırımcılar için birçok özelliği bir arada barındıran bir proje. Şirketin diğer bir projesi ise Boyner'in Yenibosna Kavşağı'ndaki Altınyıldız fabrikasının yerine yapılan IstWest. Hedeflerinin gayrimenkul piyasasında 5 yıl içinde ilklerden biri haline gelmek olduğunu söyleyen Fer Yapı CEO'su Ramadan Kumova, "Önümüzdeki 5 yıl içinde 2 milyar dolarlık bir ciro hacmine ulaşmayı, 10 içinde de sektörümüzde bölgesel bir güç olmayı hedefliyoruz" diyor.

Şişli Bomonti'de bir ofis binası olan iTower projesinden söz eder misiniz?
- Şirketimiz ilk projelerini hayata geçiriyor. ilk projemizde Sinpaş ile anlaştık. Onların Bomonti'deki arsaları için bir konsept geliştirdik. istanbul'da ilk ticaretin, ilk dış ticaretin Şişli'de başladığını, en iyi doktorların orada olduğunu, zamanın büyük şirketlerinin merkez ofislerinin Şişli'de bulunduğunu biliyoruz. Fakat Şişli'de orta ölçekli iyi şirketlerle, ihtisas alanları olan iyi profesyonellerin kendilerine ait pek ofis alanı yok. Türkiye'de ya içinde her şey olan holding binaları ya da içinde hiçbir şey olmayan apartmanlar var. İşte bu noktada biz de, öyle bir ofis yapalım ki, içinde bir holdingde olan her şey bulunsun dedik. Resepsiyon, karşılama, hobi odaları, restoran, bilgi teknolojileri bölümü, depolar, dinlenme odaları, vale parking gibi hizmetlerin olduğu bir konsept geliştirdik. 60 metrekareden 23 bin metrekareye kadar büyük müşteriler hedefledik. Sinpaş da bu konsepti beğendi ve hasılat paylaşımı sözleşmesi yaparak işe başladık.

iTower Bomonti'nin özelliklerinden bahseder misiniz?
- Mimarisi Tago Mimarlık / Tatsuya Yamamoto ve Gökhan Altuğ'a ait. ilginç bir mimarisi var. Her katta 800 metrekarelik bir alan var. isteyen 60 metrekareden başlayarak istediği kadar alanı satın alıyor. Modüler bir ofis gibi düşünebilirsiniz. içinde bir back office var. Buranın amacı, müşterilerimizi zaman alan ayrıntılardan uzaklaştırarak, bazı yükleri üzerinden almak. Yemek, tatil, seyahat rezervasyonlarından tutun da çocuğu okuldan nasıl aldıracağınıza kadar pek çok hizmet veriliyor. Bir VIP lounge'umuz var. Ofisinizde misafirinizi ağırlayacak bir oda yoksa, binada bu işlevi gören bölümler, hobi odaları gibi oluşumlar var. Restoranımız her türlü yemek servisini yapıyor. Eğer bu özel oda talebiniz olursa bunu da karşılıyor. Spor salonu, ofis ihtiyaçlarının karşılandığı copy center, yeterli otopark alanı gibi olanakları mevcut. Projenin teslim tarihi ise 31 Aralık 2012.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz