"İki projeye 500 milyon TL!"

Bu yıl yapılacak genel seçimlerin emlak sektörünü nasıl etkileyeceği merak ediliyor? Peki ya yatırımlar ne durumda?

14 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
İki projeye 500 milyon TL!
2015 yılında yapılacak genel seçimin piyasayı olumsuz etkilemeyeceğini öngören inşaat şirketleri‘yeni model’projelerini satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas,“Piyasa seçimi satın aldı. 500 milyon liralık iki projeye başlıyoruz” dedi.

KİM NE KADAR MAAŞ ALIYOR? TIKLAYIN!


Elmas, kentsel dönüşüm projeleriyle yatırımı daha da artıracaklarını ifade etti. 2015 yılına yönelik olarak iki projeye başlayacaklarını anlatan Elmas,“Sultanbeyli ve Güneşli’de iki yeni projemiz olacak. Sultanbeyli’de 350, Güneşli’de ise 500 dairelik büyüklükleri olacak. Her iki projede de komşu parsellerle anlaşmamız halinde konut sayıları bine kadar çıkacak” diye konuştu. Altan Elmas,şimdiki hazırlıkları üzerinden iki proje için 500 milyon liralık yatırım yapacaklarını kaydetti.

ÇİMENTOCULARDAN YIL ZAMMI
Dünyadaki petrol ve enerji fiyatlarındaki düşüşe rağmen çimentocuların 15 Ocak’tan itibaren fiyatlarda yüzde 10 artışa gideceklerini açıkladıklarını belirten Elmas, “İnşaatçılar olarak 2014 yılında dövizden kaynaklı maliyet artışlarımız oldu. 2015 yılında bunu dengeleyeceğimizi beklerken bu haberler bize iyi gelmiyor. Çimentonun en büyük girdisi enerji.Enerji fiyatlarının düştüğü ortamda bu fiyat artışlarına anlam vermek mümkün değil. Yıla yayılan bir artışa rağmen bir anda yüzde 10’luk artışa bir anlam veremedik”diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HEDEFLERİ YÜKSELDİ

2 yıldan bu yana İstanbul Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm çalışmalarında sona geldiklerini söyleyen Elmas,“Yeni mahalle’de 60 dönüm alanda Belediye ile birlikte 1000 dairelik bir dönüşüm yapacağız. Yılın ilk yarısında imza atacağız” dedi. Elmas, Ataşehir’de de aynı büyüklükte dönüşüm yaptıklarını söyledi.

1.3 MİLYAR LİRALIK MARKA PROJESİ
Altan Elmas, Bursa’da 1.3 milyar liralık Marka Rezidansve AVM projesinde 1.5 aylık dönem içerisinde projenin yüzde 20’ye yakın kısmını sattıklarını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz