Markalı konut Anadolu'ya açıldı

Markalı konut sektörü, konut atağını Anadolu'ya da yaymaya başladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Markalı konut Anadolu'ya açıldı

Ağırlıklı olarak İstanbul'da proje üreten markalı konut sektörü, son yıllarda gerçekleştirdiği konut atağını Anadolu'ya da yaymaya başladı. Bu kapsamda Denizli'den Gaziantep'e, Bodrum'dan Ankara'ya kadar Anadolu'nun birçok kentinde markalı konut projeleri hayata geçiriliyor. Bu projelerin arkasında ise Sinpaş, Oyak, Eroğlu, Pera Gayrimenkul gibi inşaat sektörünün dev grupları var. İstanbul'u üs edinen markalı konut sektörü, küresel krizin yarattığı çalkalanmalara rağmen bu yıl Anadolu'da da proje üretmeye başladı. 2011 yılını konutta atılım yılı ilan eden sektör, istanbul'un yanı sıra sanayileşen ve gelişen kentlerde de orta ve üst gelir grubuna hitap eden projelere odaklandı. Sinpaş'tan Soyak'a kadar birçok markalı konut üreticisi yeni projeleri ile Anadolu'ya açıldı. Böylece Ankara'dan Denizli'ye, Gaziantep'ten izmir'e kadar Anadolu'nun çeşitli kentlerinde yeni konut projeleri hayat bulmaya başladı. Anadolu'nun çeşitli kentlerinde tüketicilere sunulan bu konut projelerini araştırdık ve ön plana çıkan projeleri sizler için bir araya getirdik:

ANTEPIA
Sinpaş Yapı'nın Paralel Yapı ile birlikte Gaziantep'te inşasını devam ettirdiği Antepia'da, 560 bin metrekarelik alan üzerinde 3 bin 470 konut yer alıyor. ilk etap satışları tamamlanan projenin ikinci etabının satışları devam ediyor. Yalı, konak gibi büyük konut tiplerinin yanında 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi dairelerin de bulunduğu proje, 205 bin TL ile 1 milyon 810 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Proje kapsamında yüzde 5'ten başlayan peşinat ve bin 370 TL'den başlayan taksitlerle 48 ay vade farksız ödeme ile uzun vadede ödemek isteyenler için 120 aya 0,75 banka kredisi seçenekleri sunuluyor. 560 bin metrekarelik alan üzerinde 3 bin 470 konutun yer aldığı projenin ilk etap satışları tamamlandı. ikinci etap olan Yakut Mahallesi'nin satışları hızla devam ediyor. Eski Gaziantep evlerinden esinlenerek tasarlanan konutlar, 75 bin metrekarelik biyolojik göleti ve Gaziantep'te ilk olma özelliği taşıyan sosyal olanaklarıyla dikkat çekiyor. Antepia'nın ikinci etabı Şubat 2012 itibarıyla yüzde 40 oranında satılmış durumda.

GARDEN LIFE NİLÜFER EVLERİ

İstanbul merkezli Enyap inşaat tarafından Bursa'da inşa edilen Garden Life Nilüfer Evleri, 16 bloktan ve 9 bin metrekarelik ticaret merkezinden oluşuyor. Modern şehircilik anlayışıyla, deprem başta olmak üzere tamamen güvenlik öğeleri ön planda tutularak projelendirilen Garden Life Nilüfer Evleri, 77 metrekareden 139 metrekareye kadar çeşitli büyüklüklerde tamamı lüks 652 konuttan oluşuyor. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 3 farklı daire planı bulunuyor. 2012 yılının mart ayında teslim edilmesi planlanan projede fiyatlar 58 bin TL'den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz