Metro kazancı

Toplu taşımaya yakınlık, konut projelerine prim yaptıran unsurların başında geliyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Metro kazancı


FURKAN HAMZAOĞLU / MUTLU İNŞAAT CEO'SU
"ULAŞIM KOLAYLIĞI İLGİYİ ARTIRIYOR"
LOKASYON ÖNEMLİ

Firma olarak yaptığımız ve yapacağımız projelerde ulaşım olarak en iyi lokasyonda olmasına dikkat ediyoruz. Bahçelievler'deki Metroport projemiz, hem metrobüs hem de metro durağı üzerinde bulunuyor. ilk satışa çıktığımız zaman metrekare fiyatları 4 bin lirayken bugün 7 bin liraya yükseldi. Bayrampaşa'da yapımına devam ettiğimiz Pashador projemizin de önünde metro durağı var. Ulaşım kolaylığından dolayı projeye talep çok fazla. Özellikle metro gibi büyük toplu tasıma araçlarına yakınlık proje olan ilgiyi artırıyor.
DEĞERİ ARTACAK
Şu anda, Pashador projemizde dairelerin metrekaresini 3 bin TL civarında satıyoruz. Projenin bitiminde dairelerin metrekaresinin 4 bin lirayı geçmesini planlıyoruz. Böylece projemiz kısa sürede yüzde 33 prim yapacak. Bu yılın son çeyreğinde yapımına başlayacağımız Beylikdüzü'ndeki projemiz metrobüs durağına yürüme mesafesinde. Bu projede de Beylikdüzü'nün en iyi lokasyonu olarak öne çıkıyor.

DENİZ ADAĞÜLÜ FOREKS GAYRİMENKUL DEĞERLEME UZMANI
“ANADOLU YAKASI'NDA FİYATLAR YÜKSELDİ"
İLK METRO ETKİSİ

Anadolu Yakası'nın ilk metro hattı olma özelliğini taşıyan Kadıköy-Kartal metrosunun açılmasıyla bölgedeki gayrimenkullerin değerlerinde yüzde 30'un üzerinde değişim yasandı. Anadolu Yakası'nın ilk metrosu olan Kadıköy-Kartal hattında yer alan yerleşim bölgelerinde arsa ve daire fiyatları yükseldi.
ÜSKÜDAR DEĞERLENDİ
Önümüzdeki günlerde, yeni metro hattının Üsküdar, Altunizade, Ümraniye, Dudullu yönünde ilerlemesiyle bu aks üzerinde kalan semtlerin değer kazanması bekleniyor. Üsküdar-Çekmeköy hattı üzerinde yer alan bölgelerde de konut fiyatları yükseliyor. Son dönemde Üsküdar, konut değeri en çok artan ilçe oldu. Verilere göre 2011 yılında 275 bin lira olan satılık bir dairenin ortalama fiyatı bir yıl sonra yüzde 53 oranında artış gösterdi.
SIRADA SANCAKTEPE VAR
Etrafında Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye ve Atasehir ilçelerinin bulunduğu Sancaktepe de İstanbul'un en hızlı prim yapan bölgeleri arasında yer alıyor. Sancaktepe, özellikle geçtiğimiz günlerde ihalesi tamamlanan ve 2015 yılında hizmete açılması planlanan Üsküdar-Sancaktepe metro hattıyla değerine değer kattı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz