"Nef iki senaryoya da hazır!"

Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, konjonktürel gelişimin pozitif ve negatif olması durumlarına göre alternatif yatırım planlarının olduğunu söyledi.

1 NİSAN, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Nef iki senaryoya da hazır!
Doların yükselişinin en fazla etkilediği alanlardan birisi inşaat sektörü. İnşaat sektörünün önemli oyuncularından Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, dolardaki dalgalanmaların şirketlerini nasıl etkilediği konusunda Capital’e özel açıklamalarda bulundu.

BORSA İSTANBUL'DA TARİH BELLİ OLDU! TIKLAYIN!

'ALTERNATİFLERİMİZ VAR'

Konjonktürel  gelişimin pozitif, daha az pozitif ve negatif olması durumlarına göre alternatif planları olduğunu belirten Timur  “Doların bu şekilde dalgalanması son bir aydır gündemde. Bu durumun geçici mi kalıcı mı olduğunu biraz izlemek gerekiyor. Kalıcı olması durumuna karşılık farklı politikalarımız var. Seçim sonrası konjonktürel gelişimin pozitif, daha az pozitif ve negatif olması gibi yatırım planlarımız var. Geçtiğimiz yıl 3 bin 200 satmış olmanın avantajını da taşıyoruz"  dedi.

Bu rakamın hedeflerinin üzerinde olduğuna dikkat çeken Timur, "Şimdi Topkapı’da İş GYO ile birlikte yapacağımız projemiz var. Bu tip dalgalanmaların olduğu dönemlerde güçlü ortaklıklarla sinerji yaratmak, tüm dünyada gelişmiş ülkelerle sektörel birliktelikler büyük önem taşıyor. Aslında biz kötüye geçmiş yıldan dolayı hazırlıklıyız. Kötüye göre bir hazırlık yaptık. Eğer konjonktür daha iyiye giderse orada da lansmanlar ve yeni satış hedefleriyle duruma uyacağımızı söyleyebilirim.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz