Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

İnşaat şirketlerine şöhret getiren bölgeler ve hikayeleri.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçıoğlu, grubun Astoria projesiyle tanındıktan sonra hayata geçirdiklerini şöyle aktarıyor: “İstanbul ile sınırlı kalmadık. Yatırımlarımızı güneye taşıdık. Bodrum Yarımadası’nı dünya jet setinin tatil destinasyonu haline getireceğiz. Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental Bodrum projesi ile dünyanın lüks otel zinciri Mandarin Oriental Hotel Group’un Türkiye pazarına girmesini sağladık. Son olarak Kuruçeşme-Arena’nın bulunduğu 15 bin metrekarelik araziyi satın aldık. 170 metre İstanbul Boğazı cepheli ve otel imarlı bu arazide yine dünyaca ünlü lüks bir otel projesi hayata geçireceğiz.” Gayrimenkul sektörüne dünyanın en iyi markaları tarafından işletilecek rezidans projelerini hayata geçirmek üzere yola çıktıklarını söyleyen Aşçıoğlu, önümüzdeki dönemde de dünyaca ünlü markalarla özel lokasyonlarda markalı ve lüks rezidans, ofis, otel ve niş gayrimenkul yatırımları yapacaklarını ifade ediyor. Aşçıoğlu, gelecek hedefini şöyle açıklıyor: “Dünya çapındaki en seçkin aileler için projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Etiler, Ulus, Beşiktaş bölgesinde ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki süreçte 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı düşünüyoruz.”

ERDİNÇ VARLIBAŞ  VARYAP CEO'SU
"DİĞERLERİ ARKAMIZDAN GELDİ"
ONCE ATAŞEHİR

Atasehir'in gelişimini öngörerek 2005'te en önemli projelerimizden Uphill Court'u Batı Atasehir'de hayata geçirdik. Bizim girişimimizin basarıyla sonuçlanmasının ardından diğer sektör oyuncuları da birer birer bölgeye geldi. Nitekim Emlak Konut ortaklığıyla İstanbul'da hayata geçirilen konut projeleri arasında en fazla primi Uphill Court projesinin yaptığı geçtiğimiz aylarda açıklandı. 2012 sonunda tamamlamayı hedeflediğimiz Varyap Meridian projemizle bunun da ötesine geçmeyi hedefliyoruz.
SONRA BAHÇEŞEHİR
İstanbul'da Atasehir'den sonra Uphill Court Bahçeşehir projemizi hayata geçirdik. Taahhüt islerimizde Türkiye'nin dört bir yanında devam eden projelerimiz var. Değerleneceğini öngördüğümüz her lokasyon ilgi alanımızda giriyor. Önümüzdeki sene Avrupa Yakası'nda da çeşitli bölgelerde gayrimenkul geliştirme islerimiz olacak.

SERDAR İNAN İNANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
"ŞEHRİN KUZEYİNİ HEDEFLİYORUZ"
FULYA’YLA TANINDIK

İnanlar inşaat olarak 47 yıldır bu piyasanın içindeyiz. 220'nin üzerinde projemiz bulunuyor. Ama 2004 sonrasında geliştirdiğimiz Terrace Fulya ile tanındık. Fulya'yı seçmemizin sebebi konumunun merkezi olması ve projenin yatırım yapana kazandıracak olmasıydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz