"Tuzla'yı parlatacağız"

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım dergimizin sorularını yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Tuzla'yı parlatacağız
İnşaat sektörünün deneyimli markası Teknik Yapı, Evora İstanbul projesiyle dikkatleri Tuzla’ya çekti. 4 bin 703 konut, ticari alanlar ve sosyal birimlerden oluşan projenin teslim tarihi 2015. Bugüne kadar sektöre birçok ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “Evora İstanbul projesinde de ilk kez mutfaksız konutları deniyoruz. Az sayıda yaptığımız bu tip konutlar için hedefimiz, yoğun çalışan ve sosyal hayatı olan çiftler” diyor. Bağdat Caddesi’nde çok sayıda lüks konut projesinin yanı sıra Uphill Court, UpLife Park, Uprice Elite, Uptwins Residence, Upcity Flats gibi önemli projelere imza atan Teknik Yapı’nın gündeminde şu an Tuzla’daki Evora İstanbul projesi var. Evora İstanbul, 2015 yılında bittiğinde 20 bin kişinin yaşadığı bir kent görünümü alacak. 2011 Ekim ayında lansmanı yapılan projenin yüzde 25’ini sattıklarını belirten Teknik Yapı’nın yönetim kurulu başkanı Nazmi Durbakayım, ‘Yaptığımız her proje bölgenin değerini yükseltiyor. Tuzla’daki Evora İstanbul’un metrekare fiyatı şu an 2 bin 250 TL. Yaz sonunda bunun 3 bin 250 TL olacağını öngörüyoruz. Stüdyo daire, 1+1, home office gibi kavramları sektöre ilk Teknik Yapı getirdi. Tuzla’da az sayıda da olsa Uzakdoğu’daki gibi mutfaksız konutlar yapıyoruz. Hedefimiz yoğun çalışan çiftler” diyor. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım dergimizin sorularını yanıtladı.

Teknik Yapı’mn konut sektöründe sivrilip öne çıkması nasıl gerçekleşti ?

- Biz, 2004 yılına kadar büyük konut inşaatlarıyla sanayi inşaatlarını paralel götürüyorduk. Depremden sonra konut inşaatı ağırlık kazandı. Çünkü insanlar, depremden sonra bilinçlenmişler nitelikli konuta yönelmişlerdi. Artık binanın kimin tarafından ve nasıl yapıldığını önemsiyorlardı. Dolayısıyla o tarihten sonra konut inşaatında kalan şirket sayısı azaldı. Teknik Yapı ise donanımı fazla olan bir şirket olarak sektörde öne çıktı. Bağdat Caddesi ve çevresinde çok sayıda bina yapmıştık, sektörde iyi tanınıyorduk.

Uphill Court ve devamında gelen Up serisi nasıl ortaya çıktı?
- Emlak Konut’un hasılat paylaşımı modeliyle Uphill Court projesini müşterilerimizden biriyle yarı yarıya ortak olarak yaptık. Bu da Türkiye’deki ilk en büyük butik proje oldu. Birbirinden farklı birçok modeli olan bin 700’den fazla dairenin bulunduğu konsept bir projeydi. Tabii o yıllarda sayısı bu kadar olmamakla beraber toplu yapılar üretiliyordu ancak bunların neredeyse hepsi birbirinin devamı olan yeknesak projelerdi. Uphill Court ile sektöre bir konsept anlayışı girdi. 2004 yılının sonunda ilk defa birinci katı çıkmadan, örnek daire yaptık ve müşteriye sunduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz