"Fast Food'un şampiyonu"

Büyümelerinin başarılı bir şekilde ilerlemesinde global düşünüp yerel hareket edebilmenin önemini anlatan TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, sorularımızı yanıtladı.

25 HAZİRAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Fast Food'un şampiyonu
“Burger King”, “Sbarro”, “Popeyes” ve “Arby’s” gibi markalarıyla Fast Food sektörünün öncülerinden olan Tab Gıda, sektöründeki başarısını ödüllerle taçlandırıyor. Yalnızca yurtiçiyle sınırlı kalmayarak uluslararası arenada da önemli ödüllere ulaşan Tab Gıda, bilinen markalarının yanında geçen yıl yarattığı “Usta Dönerci” markasıyla da kendi alanında ödüllere ulaşmaya çalışacak.

Aldığı her ödülü çalışmasının bir meyvesi olarak gören tab gıda, global düşünüp yerel hareket etmesiyle de sektöründe ayrışıyor. Türkiye’de fast food denilince akla gelen ilk markaları bünyesinde bulunduran TAB Gıda, önceki yıllarda olduğu gibi 2013’te de hakkıyla ödüllere ulaşan şirketlerin başında bulunuyor.

Geçen yıl Burger King markasıyla üst üste üçüncü kez elde ettikleri “Türkiye’nin Lovemark’ı” ödülünün yanında, “Arby’s” ve “Popeyes” ile de ödüllere uzanan TAB Gıda, geçen yıl yarattığı “Usta Dönerci” markasıyla da bundan sonrası için ödül alanında yeni atılımlar yapmaya hazırlanıyor.

Büyümelerinin başarılı bir şekilde ilerlemesinde global düşünüp yerel hareket edebilmenin önemini TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, bu stratejileriyle rakiplerinden bir adım daha önde olduklarını dile getirirken, sorularımızı ise şöyle yanıtlıyor:

Nasıl bir 2013 geçirdi şirketiniz?
TAB Gıda olarak 2013 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi başarılı bir grafik izledik. Bünyemizde hizmet gösteren bütün markalarımıza ait restoranların adetlerini artırmamızın yanında aldığımız ödüllerle de 2013’e damga vurduk.

1995 yılından bu yana Burger King ile yürüdüğümüz yola bugün Türkiye genelinde 550’den fazla Burger King restoranıyla devam ediyoruz. 2012 yılında girdiğimiz Çin pazarında ise 65 Burger King restoranını 2013 yılında kısa bir sürede 200’e çıkardık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz