"Yerli oto için CEO atacağız"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, yerli otomobil projesiyle ilgili olarak “Bir CEO ataması yapacağız. Bir de şirket kuracağız. Şirket kurma aşamasını da gelecek ay tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

21.03.2018 14:23:000
Paylaş Tweet Paylaş
"Yerli oto için CEO atacağız"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özlü yerli otomobilde gelinen son noktanın ne olduğunu sorması üzerine şunları kaydetti:

“Yerli otomobilde teknik ve mali analiz çalışması bitmek üzere. Bir CEO ataması yapacağız. Bir de şirket kuracağız. CEO atamasını bu ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Şirket kurma aşamasını da gelecek ay tamamlamayı planlıyoruz.”

“HESAPLAMA YÖNTEMLERİMİZ AB STANDARTLARINDA OLACAK”

Bakan Özlü, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) sanayi üretim endeksi hesaplamalarında değişiklik yapmasının nedeninin sorulması üzerine, “Onu TÜİK’e sorsanız daha iyi. TÜİK hesaplama yöntemini Avrupa Birliği standartlarına uygun hale getiriyor. Hesaplama yöntemlerimiz Avrupa Birliği standartlarında olacak” dedi.

BÜYÜME TAHMİNİ

Bakan Özlü, 2018 yılı büyüme tahmini ve sanayide ne gibi gelişmelerin olacağının sorulması üzerine, “2018’de büyüme devam edecek. Orta vadeli planda bir büyüme hedefimiz var. Ama 2018 için de bunun üzerinde bir büyüme bekliyoruz” şeklinde konuştu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz