5 bin gönüllü elçimiz 30 iş ortağıyla çalışıyoruz

KoçSistem, Yeşil Bilgi Platformu’nun itici gücü ile sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar atıyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
5 bin gönüllü elçimiz 30 iş ortağıyla çalışıyoruz
Bilgi Teknolojileri ve İletışim sektörünün Türkiye’deki lider ve köklü şirketi KoçSistem, kurulduğu yıldan bu yana insan haklarından iş güvenliğine, tedarik süreçlerinden toplumsal gelişime kadar geniş bir alanda sürdürülebilirlik anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yaptığı iyileştirmelerle 2012 yılında 514 ton karbondioksitin atmosfere salınımını engelleyen koçsistem, geçtiğimiz aylarda ilk sürdürebilirlik raporunu yayınladı.

KoçSistem, 2008 yılında, kurumsal sosyal sorumluluk projeler ağı olarak hayata geçen Yeşil Bilgi Platformu’nun itici gücü ile sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar atıyor. Şirket, son üç yıldır, dünya genelinde kabul görmüş bir standart ve raporlama sistemi olan Global Reporting Initiative (GRI) raporlama çerçevesi kullanılarak oluşturulan Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’nda (KSS) yer alıyor.

Tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirlik yaklaşımını esas alan KoçSistem, geçtiğimiz aylarda ilk sürdürebilirlik raporunu yayınladı. Koç Bilgi Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kurumdan Topluma Sürdürülebilirlik mottosu ile tanımladıkları rapor hakkında şu bilgileri paylaşıyor: “Ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız bu ilk sürdürülebilirlik raporumuzda, 2012 yılı boyunca yürüttüğümüz faaliyetlerimizi, kurumsal sürdürülebilirliğin vazgeçilmez bileşenleri olan sosyal, çevresel ve ekonomik performansımızın yanı sıra, insan kaynağımız ve ürün sorumluluğumuz ile ilgili disiplin başlıkları çerçevesinde aktarmayı hedefledik. KoçSistem’in sürdürülebilirlik yaklaşımını tanımladığımız raporumuzda, şirketimizin sürdürülebilir değer yaratma çalışmalarının toplum, çevre, çalışanlar ve iş modelleri üzerindeki yansımalarını da detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık.”

Banu Aydoğan, KoçSistem’in sürdürülebilirlik raporunda yer alan tasarruf verileri ve gerçekleştirilen iyileştirmeler hakkında da şunları söylüyor: “Ürün ve hizmetlerimizin üretim altyapılarında gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerle, 1 milyon 70 bin KW enerji tasarrufu sağladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz