"Apple Siri artık Türkçe!"

Apple’ın iPad ve iPhone modelleri için geliştirdiği dijital asistanı Siri’ye yeni dil seçenekleri eklendi. Odillerden biri de Türkçe

24 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Apple Siri artık Türkçe!
Bir süredir iOS 8.3’ün beta sürümü üzerinde çalışmalar yapan ve yeni dil seçenekleri sayesinde kullanıcı ağını gelişletmeyi planlayan Apple'ın dijital asistanı artık Türkçe dahil 8 yeni dil ile çalışabiliyor.  2011’den beri kullanımda olan Siri, yeni düzenlemenin ardından Rusça, Portekizce, Flemenkçe, İsveççe gibi dilleri konuşan kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

MOBİL TRAFİĞİ 14 KAT ARTACAK! TIKLAYIN!

TÜRKÇE KULLANMAK İÇİN NE YAPMAK LAZIM?
Yeni güncelleme çerçevesinde akıllı cihazlarına Türkçe komutlar veren Apple kullanıcıları, Siri'den Türkçe yanıtlar alabiliyor. Siri’yi Türkçe kullanmak için iOS 8.3'ün 2’inci beta sürümünün iPhone veya iPad modellerine yüklenmesi gerekiyor. Bu işletim sistemi iPhone 4s, iPhone 6, iPhone 6 Plus modellerine yüklenebiliyor.  

iOS 8.3'ün 2'inci beta sürümünü yükleyen kullanıcıların verdikleri Türkçe komutları algılayan Siri, internet üzerinden yaptığı aramanın ardından kullanıcılarına Türkçe yanıtlar veriyor. Ayrıca Apple, dünyanın farklı bölgelerinde İngilizce’yi farklı aksanlar ile kullanan kullanıcıları için bu ayrıma izin verecek özellğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu kapsamda Hindistan İngilizcesi gibi diller de artık Siri tarafından algılanabiliyor.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz