Digiturk için flaş iddia!

Reuters'ın haberine göre, Al Jazeera'nın spor ağı BeIN Media Group, Digiturk'ün tamamının alımı konusunda görüşmelerde son aşamaya geldi.

25.03.2015 16:11:270
Paylaş Tweet Paylaş
Digiturk için flaş iddia!
Katar merkezli medya grubu Al-Jazeera bünyesindeki BeIN Media Group'un Digiturk hisselerinin tamamını alma konusunda yürüttüğü görüşmelerde sona geldiği belirtildi.

1 HAFTA İÇİNDE SONUÇLANABİLİR

Reuters'ın sorusu üzerine konuya yakın üç kaynak görüşmelerin son aşamaya geldiğini belirtirken, konuya yakın bir kaynak "BeIn ile görüşmeler ileri bir aşamada, bir kaç hafta içinde sonuçlanabilir" dedi.

TAMAMININ SATIŞI MI SÖZ KONUSU?

Bir başka kaynak ise, "Görüşmeler Digitürk hisselerinin tamamının satışı konusunda sürüyor" dedi. Digiturk, 2016-2017 sezon sonuna kadar Türkiye futbol liginin yayın haklarını elinde bulunduruyor. Şirketin TMSF'nin kontrolünde bulunan yüzde 53 hissesi Çukurova grubuna ait olurken, yüzde 47'si ise ABD'li fon Providence Equity Partners'ın elinde bulunuyor.

BeIN Media Group, BeIN sports kanalı ile Avrupa, Asya ve ABD'de faaliyet gösteriyor. TMSF konu ile ilgili yorum yapmazken BeIN ve Çukurova ve Providence Equity Partners'tan kimseye ulaşılamadı. TMSF Çukurova'nın elinde bulunan yüzde 53 hisseye grubun borçları nedeniyle 2013 yılında el koymuştu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz