"Gelişen ülkeler yeni dünyanın merkezi olacak"

Türkiye’nin dijitalleşmesini hızlandıracak yeni dönemin yeni lideri olmaya adayız” diyor. Bu sürecin aktörlerinden Hasan Süel, Vodafone’un son dönemdeki performansını değerlendirirken gelecek hedeflerini anlattı.

28 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Gelişen ülkeler yeni dünyanın merkezi olacak
GSM sektörünün büyük oyuncusu Vodafone, “u dönüşüm” stratejisini devreye aldığı son 4,5 yılda gelirlerini yüzde 106 artırdı, pazar payını yüzde 18,6’dan yüzde 30,6’ya çıkardı. Şirketin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, yeni dönemde yatırıma devam edeceklerini, ajandalarında “dijitalleşmede Türkiye’yi dünya ligine çıkarmak” bulunduğunu söylüyor.

Süel, “gelişmekte olan ülkeler dijital bağlantılı yeni dünyanın yeni merkezi konumuna yükseliyor. türkiye, bu dönüşümün en önemli aktörlerinden biri olacak” diyor.
odafone Türkiye 2009 yılında başlattığı beş yıllık stratejik planında hedeflediği göstergelere beş yıldan daha kısa sürede erişmeyi başardı.

2013 yılında pek çok konuda rekor büyümeye ulaşan şirketin gündeminde artık Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkaracak sürekli yatırımlar var.

Yatırımlarla şekillenecek yeni dönemde, Türkiye’de dijital dönüşümün lider iletişim şirketi olma vizyonuyla, marka kimliğini “Dijital Dönüşüm Hareketi” çatısı altında topladıklarını söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Haşan Süel, “Teknoloji yatırımlarımızı, sosyal yatırımlarımızı ve hizmet yatırımlarımızı artıracağımız yeni dönemi araladık.

Türkiye’nin dijitalleşmesini hızlandıracak yeni dönemin yeni lideri olmaya adayız” diyor. Bu sürecin aktörlerinden Hasan Süel, Vodafone’un son dönemdeki performansını değerlendirirken gelecek hedeflerini anlattı:

2013 Vodafone için nasıl bir yıl oldu? 2013 yılında ciro ve müşteri sayısında ne kadar büyüdünüz? Vodafone olarak pazar payınız ne oldu?
Beş kıtada, 30 ülkede faaliyet gösteren ve 411 milyon aboneye hizmet veren Vodafone Grubu operatörleri içinde Vodafone Türkiye’nin başarısı, gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan ülkelere doğru kayan global ekonomik eksenin ispatlarından biri olarak görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz