Turkcell’de 4 yıl sonra bir ilk!

Turkcell'de Taliasonera ve diğer ortaklar 3,925 milyar TL temettünün dağıtım teklifi üzerinde anlaştı. İşte yapılan açıklaka...

26.03.2015 11:00:050
Paylaş Tweet Paylaş
Turkcell’de 4 yıl sonra bir ilk!
Turkcell ana hissedarlarından TeliaSonera, diğer hissedarlarla birlikte Turkcell'in yarın yapılacak olan genel kurul toplantısında 3.93 milyar lira tutarın temettü dağıtımının teklif edilmesi konusunda anlaştıklarını açıkladı.

THY'DEN DEV HAMLE! TIKLAYIN!

TEMETTÜ DAĞITILAMIYORDU

Turkcell Holding'de TeliaSonera, Çukurova ve Alfa Telecom'un payları bulunuyor. Açıklamada Turkcell Holding oylarıyla gerekli çoğunluğun sağlanabildiğine dikkat çekilerek temettü teklifinin kabul edilmesinin beklendiği ifade edildi. Turkcell'de hissedarlar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle 2011 yılından bu yana genel kurul toplantısı yapılamıyor ve temettü dağıtılamıyordu.

Turkcell'de TeliaSonera'nın doğrudan ve dolaylı yoldan yüzde 37.3, Çukurova Grubu'nun yüzde 13.76, Altimo'nun ise yüzde 13.22 hissesi bulunuyor. Şirketin hisselerinin yüzde 35.88'i ise halka açık. KAP’a yapılan açıklamaya göre ise Sonera Holding Turkcell hisselerinin tamamını Teliasonera Finland OYJ'ye devretti. Hisse devri ile Teliasonera Finland OYJ’nin Turkcell'de dolaylı hisse oranı yüzde 24,02 oldu.

İŞTE TURKCELL'İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ! TIKLAYIN!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz