Türkiye'ye yatırım yapıyoruz

BT Global Services, telekom sektörünün önde gelen şirketlerinden.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye'ye yatırım yapıyoruz
Dünyadaki en büyük global 500 şirketin yüzde 87'sine, büyük bankaların yüzde 75'ine hizmet veriyor. Şirketin bugün hizmet sunduğu 8 bin 500'ün üzerinde kuruluş mevcut. BT Global Services, 2004 yılından bu yana da Türkiye pazarında faaliyetini sürdürüyor. Geçen yılın eylül ayında BT sektörünün önde gelen profesyonellerinden Mehmet Başer'in kaptan köşküne oturmasıyla, şirketin Türkiye'deki hedefleri daha da netleşmiş durumda. Mehmet Başer, batılı çok uluslu şirketlerin Türkiye ve diğer gelişmekte olan ekonomilere hırslı bir şekilde genişleme planları yaptıklarını söylüyor. "Biz, mevcut müşterilerimizin bu büyüme planlarını desteklemek için buradayız. Bu konu 2012'deki en önemli önceliğimiz" diyen Başer, BT olarak gelişmekte olan ekonomilerin potansiyelini değerlendirdiklerini ve Türkiye'ye yatırım yaptıklarını belirtiyor ve ekliyor: "Şu ana kadar, Asya Pasifik ve Latin Amerika'nın en hızlı büyüyen ekonomilerine doğru genişlemek isteyen müşterilerimizi desteklemek amacıyla, buralara ek kaynak yatırımı yaptık."

British Telecom'un dünyadaki ve Türkiye'deki yeri nedir?

- BT Global Services, network ve bilişim hizmetlerinde lider konumda ve küresel çapta hizmet veren bir şirkettir. BT, 197 ülkede çok uluslu şirketlere ve kamu kuruluşlarına hizmet sunuyor. Toplam 100 bin çalışanı var. İngiltere pazarı dışındaki pek çok ülkede, BT Global Services'in büyük işletme ve kamu müşterilerine hizmet sunmak için yerel ağları ve insan kaynakları da bulunuyor. BT Global Services, İngiltere'de, özel ve kamu işletmelerine BT hizmetleri sunan 1 numaralı tedarikçi konumunda. Dünyadaki muhtemelen en rekabetçi pazar olan bilişim hizmetlerinde başarılı bir şekilde mücadele ederek kazandığımız deneyim ve enerjiyi küresel çapta kullanıyoruz. Üst üste iki yıldır BT Global Services, Dünya İletişim Ödülleri tarafından en iyi operatör olarak ödüllendirildi. Dünyadaki en büyük global 500 şirketin yüzde 87 sine, büyük bankaların yüzde 75'ine hizmet veriyor. Şirket bugün, 8 bin 500'ün üzerinde kuruluşa hizmet sunuyor. Bunlar arasında BASF, BMW, Bristol-Myers Squibb, Commerzbank, Deutsche Post DHL, Emirates, Fiat, Novartis, NYSE Euronext, Procter & Gamble, Sainsbury's, Thomson Reuters, Unilever ve Visa'yı sayabiliriz. Ayrıca kamu müşterilerimiz arasında da İngiltere'den NHS ve MoD, NATO, Brezilya'nın milli piyangosu ve İspanya'nın dış işleri bakanlığı bulunuyor. BT'nin 2010 gelirleri 25 milyar Euro olarak gerçekleşti.

BT ne zamandır Türkiye'de?

- BT, 2004 yılından beri Türkiye pazarında doğrudan faaliyette bulunuyor. Şirket, 2007 yılında, Türkiye'de
köklü bir yeri olan uydu operatörü Comsat'ı ve Infonet'i küresel olarak satın alması ile çok önemli bir atılım kaydetti. İstanbul, BT'nin küresel mükemmellik merkezlerinden biri haline gelerek, Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya'daki şirketlere uydu veri hizmetleri vermeye başladı. BT bugün, İstanbul'daki faaliyetleri ile Nestle, Unilever, Visa gibi 70'in üzerinde çok uluslu küresel müşteriye ve onların hem yerel hem de bölgesel faaliyetlerine destek veriyor ve hizmetlerini Türkiye orijinli global şirketlere doğru da genişletiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz