C2FO 200 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın en büyük işletme sermayesi platformu olan C2FO, 200 milyon dolar tutarında yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

8.08.2019 16:19:000
Paylaş Tweet Paylaş
C2FO 200 milyon dolar yatırım aldı

Türkiye’ye 2019’da giriş yapan dünyanın lider işletme sermayesi platformu, yeni yatırım ile teknolojik gelişimini ve küresel genişlemesini hızlandıracak.

Dünyanın en büyük işletme sermayesi platformu olan C2FO, 200 Milyon Dolar tutarında yeni bir yatırım aldığını açıkladı. SoftBank Vision Fund liderliğindeki yatırım turuna, mevcut yatırımcılardan Temasek ve Union Square Ventures da katıldı. Yatırımın ardından Nahoko Hoshino, SoftBank Investment Advisors’ı temsilen C2FO Yönetim Kurulu’na katılacak.

Yatırım ile C2FO’nun yeni pazarlarda gelişiminin hızlanması ve dünyanın her bölgesinden gerek büyük ölçekli ve çokuluslu gerekse KOBİ ölçeğindeki şirketlerin işletme sermayesine erişiminin güçlendirilmesi hedefleniyor.

C2FO’nun kurucusu ve CEO’su Sandy Kemper, yapmış olduğu açıklamada, “İçinde bulunduğumuz sektöre liderlik eden finansal performans göstergelerimiz, beklentileri aşan müşteri memnuniyetimiz, güçlü global büyümemiz ve tüm bunları başarmamızı sağlayan çok iyi bir ekibimiz var. Onların çalışmaları sayesinde, bugüne kadar 1.2 Trilyon Doların üzerinde ticari alacak ve borcun eşleşmesine imkân sağladık” dedi.

Alacaklarını hızlandırmak isteyen tedarikçi firmalara sunulan baştan uca dijital platform, dünyada işletme sermayesine ulaşımın en kolay ve en düşük maliyetli yollarından biri olarak hızla büyüyor. Kullandığı tescilli algoritmalar sayesinde, ticari alacaklar ile borçlar arasında eşleştirme sağlayan C2FO, vadesini bekleyen alacakların erken tahsilatı için dinamik tabanlı ve anında fiyatlama imkânı sunuyor. 173 ülkeye yayılmış ve sayıları 300,000’i aşan işletmeler, C2FO’yu kullanarak nakit akışlarını kontrol ediyor ve her hafta 1 Milyar Doların üzerinde kaynağa erişiyorlar. 

SoftBank Investment Advisors Yönetici Ortağı Akshay Naheta, yatırımın ardından yaptığı açıklamada, “C2FO’ya yatırım yaptık çünkü geliştirmiş oldukları ve sistemi tamamen dönüştüren yenilik – disruptive innovation – sayesinde, ölçeği ne olursa olsun tüm işletmeler, nakde hızlı bir biçimde ve geleneksel yöntemlerden daha uygun maliyetle erişme şansına sahip oluyorlar. Şirket’in sunduğu platformun hem alıcılara hem de tedarikçilere maksimum değeri sağladığına inanıyoruz ve C2FO’nun işletme sermayesi alanında küresel merkez olma vizyonundan heyecan duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Sandy Kemper, yeni kaynağın kullanımı ile ilgili olarak, “C2FO platformu aracılığıyla, çok daha fazla likiditenin üretici şirketlere aktarıldığı ve bunun sonucunda tüm ekonomilerin daha hızlı büyüdüğü bir dünya için çalışıyoruz. Vision Fund ve mevcut yatırımcılarımız tarafından aktarılan yeni sermayeyi, bu çabamızı destekleyecek şekilde operasyonlarımızı genişletmekte kullanacağız” ifadesine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz