Doğan Burda, verilerini NGN Cloud'a taşıdı

Türkiye’nin dergi yayıncılığında lider şirketi Doğan Burda Dergi Grubu, tüm verilerini NGN Cloud’a taşıdı. Bu geçişle beraber Doğan Burda’nın sakladığı tüm veriler Türkiye’de kalacak.

21.10.2019 15:23:000
Paylaş Tweet Paylaş
Doğan Burda, verilerini NGN Cloud'a taşıdı

Doğan Burda, tüm verilerini yerli teknoloji şirketi NGN’in NGN Cloud adlı servisine taşıdı. Türkiye’nin alanında lider iki şirketi arasında gerçekleşen bu anlaşmada imzaların atılmasının ardından tüm verileri NGN Cloud’a taşınan Doğan Burda, kesintisiz hizmet almaya başladı.

KRİTİK VERİLER TÜRKİYE’DE KALACAK

Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren NGN, Türkiye’nin ve bölgenin lider şirketlerinin teknoloji alanındaki güvenilir iş ortağı konumunda faaliyetlerini sürdürüyor. NGN, tüm dünyanın dijitalleştiği ve verinin katlanarak arttığı bu dönemde çok kritik bir gereksinime yoğunlaşarak geçtiğimiz yıl Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni hayata geçirdi. NGN, Türkiye’nin en büyük dergi yayıncısı Doğan Burda ile yaptığı anlaşmayla kritik önemde olan medya sektöründe de verilerin Türkiye’de güvenle saklanmasına önemli katkı sunmaya başladı.

UYGUN FİYATA BULUT

NGN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su İnanç Erol, tüm kurumsal şirketlere güvenlik, hız, maliyet avantajı ve kesintisiz hizmet vaad ettiklerini söylüyor ve şöyle diyor: “Global bulut hizmeti sağlayıcılara göre yerli bir şirket olarak hem maliyet avantajı hem regülasyonlara daha hızlı uyum sağlıyoruz. NGN Cloud altyapı lisans maliyetleri olmadığı için uygun fiyatlı çözüm sunuyor. Türkiye’de sadece NGN Cloud saatlik faturalandırma hizmeti verebiliyor. NGN Cloud hizmeti alan şirketler, sisteme 7 gün 24 saat erişebiliyor ve destek hizmetini alanında uzman NGN mühendisleri veriyor. Yerel destek alma konusunda yaşadıkları problemlerin önüne geçerek, proaktif yaklaşımla müşterimize destek sunuyoruz.”

KESİNTİSİZ YÜKSEK HIZ, DÜZGÜN TRAFİK

Erol, “Müşterimize ait olan tüm web sitelerini, esneklik ve verimlilik sağlayan bulut tabanlı yedekli yük dengeleyiciyle yönetilmesini sağladık. Sanal güvenlik duvarı hizmetimizle birlikte sunduğumuz bulut tabanlı bu yedekli yük dengeleyici hizmetimizle web sitelerinde oluşan trafiğin etkin bir şekilde yönlendirilmesini sağlıyoruz. Böylece web site erişimlerinde problem yaşanmasının da önüne geçmiş olduk. Doğan Burda, NGN Cloud’a geçerek eski ortamında bulunan servislerini de kullanmaya devam edecek. Böylece müşterimize çoklu bulut imkanı da sağladık.. Hizmet olarak yedekleme (Backup as a service) hizmetini de sağlıyoruz” diyor.

Seçim sürecinde etkili olan nedenleri anlatan Doğan Burda CEO’su Cem Başar “İçinde bulunduğumuz sektör itibariyle dijital verilerin her geçen saniye, durmaksızın üretildiği bir dönemdeyiz. Bu kritik verilerin iyi yönetilmesi, güvenle depolanması ve yedeklenmesi bizim için hayati önem taşıyor. NGN Cloud’un yerli olması, saklanan verinin Türkiye’de kalacak olması, erişimin daha hızlı ve platformun güvenilir olması nedeniyle NGN’i tercih ettik. Yanı sıra maliyet avantajı sağlaması da kararımızda etkili oldu.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz