Toyo Matbaa'dan önemli adım

Dünyanın önde gelen mürekkep üreticilerinden Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UN Global Compact) imza attı.

7.05.2021 13:43:000
Paylaş Tweet Paylaş
Toyo Matbaa'dan önemli adım

İnsanı odağına alan kurumsal felsefesiyle, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesine katkıda bulunan bir şirket olmak için çalışmalarını sürdüren Toyo Matbaa Mürekkepleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UN Global Compact) imza atarak söz verdi. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlerindirilmesi Birimi’nin (UN Women) İşbirliği ile oluşturulan “Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri” (Women's Empowerment Principles) imzacısı da olan Toyo Matbaa Mürekkepleri gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda toplumsal sorumluğu göz önünde bulundurarak hareket ediyor. 

Ambalaj ve basım sektörlerine hizmet sunan Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli “Toyo Matbaa Mürekkepleri, UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartı, çevre ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili on ilkesini desteklediğimizi belirtmekten memnuniyet duyarım. Bu vesileyle söz konusu ilkeleri kendi etki alanımızda geliştirilmesine yönelik niyetimizi belirtiyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’de ve dünyada gelişmeleri yakından takip ederek, toplumumuzun kültürel ve ekonomik refah seviyesine ulaşması için katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Her zaman sürdürülebilir ekonomi için iş ortaklarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklandık. Teknoloji ve dijitalleşmeyi iş süreçlerimize dahil ederek Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi’yle değişimin ve sektörümüzün öncülerinden biri olmayı başardık. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarımızda emeği olan, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda bize eşlik eden tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Toyo Matbaa Mürekkepleri Yönetim Sistemleri Direktörü Burcu Atakay “Sahip olduğu yönetim sistemleri belgeleriyle birlikte geçmiş yıllarda EFQM ve InvoLİG gibi önemli ödüller kazanan şirketimizin, 10 İlke’ye atmış olduğu imza ile sürdürebilirlik çalışmalarını bir adım öteye taşıyacağına inanıyorum. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda olduğu gibi bugün imzacısı olduğumuz UN Global Compact’in 10 İlkesi ile birlikte yapacağımız çalışmaların başta insan ve toplum olmak üzere tüm paydaşlarımıza fayda sağlayacağına gönülden inanıyorum.” diye konuştu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz