"GELECEĞİN LİDERLERİ CFO'LARDAN ÇIKACAK"

Elçin Cirik


Finance SuiteİYİ Kİ YAPMIŞIM

İster kariyer yolunu çizerken ister yönetim yaklaşımında ister kurumlarına yol verecek adımlarda “iyi ki yapmışım” denen kararlar, yöneticilerin başarılarında mihenk taşı haline geliyor.

16 KASIM, 2014

YASTIK ALTI SİSTEME GİRDİ Mİ?

Altının son 10 yılda yakaladığı yükseliş performansı ve kolay bir şekilde alınıp-satılır olması da bu tasarrufa ilgiyi artırıyor.

16 KASIM, 2014

“GİRİŞİMCİ KADINLAR KORUMA ALTINDA”

Güneş Sigorta, kendi alanında önemli bir projeye imza atıyor. Toplam 175 ülkede dar gelirli kadınların ekonomik yaşama katılmaları amacıyla yürütülen Mikrokredi programından yararlanan kadınlara mikro sigortalar sunuyor.

16 KASIM, 2014

İŞE GİRMEK KOLAYLAŞIYOR MU?

Sektörün esnaf ile mikro işletme bankacılığına odaklanması ve Anadolu’da daha etkin olma hedefiyle son iki yılda bankalar insan kaynakları alım politikalarını esnetiyor gibi...

19 EKİM, 2014

DEPREMDE 12 MİLYAR TL ANINDA ÖDENİR

Deprem kuşağında yer alan Türkiye için deprem anında hasarların nasıl ve ne kadar ödeneceği ise akıllarda bir soru olarak duruyor. Biz de bu konuda DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı ile konuştuk.

19 EKİM, 2014

NE KADAR DİJİTALSİNİZ?

Finans sektöründen iki önemli isme dijital dünyayı nasıl kullandıklarını, ne kadar zaman geçirdiklerini sorduk...

19 EKİM, 2014

İYİ GİDEN GÖSTERGELER

Bu yıla sıkıntılı bir tabloyla başlayan bankacılık sektörünün ikinci çeyrekte yüzü gülmeye başladı.

24 EYLÜL, 2014

ZORUNLULUK KALKINCA SEKTÖR KÜÇÜLÜR MÜ?

28 Mayıs'ta uygulamaya konulan yeni Tüketici Kanunu, tüketiciler artık kullandıkları bireysel krediler için sigorta yaptırmak zorunda olmayacak.

24 EYLÜL, 2014

ALACAKLARI KORUMANIN YOLU

Tüm dünyada alacak sigortasının büyüklüğünün 2,7 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

24 EYLÜL, 2014

TEKNOLOJİ YATIRIMLARINA ODAKLANIYORLAR

ING Bank Genel Müdürü PINAR ABAY, bankacılık anlayışında eski köye yeni adet getirmenin, mevcut düzeni sorgulamanın ve sürekli daha iyisini yapmanın yattığını belirtiyor.

19 AĞUSTOS, 2014

DİJİTAL DÜNYADA BAŞARININ SIRLARI

Bankaların dijital dünyada başarılı olması, olabildiğince açık inovasyonla, farklı alanlarda çalışan şirketler, kişiler ve üniversitelerle birlikte çalışmaya gönüllü olmalarına bağlı.

19 AĞUSTOS, 2014

BANKA YAYINEVLERİYLE KÜLTÜRE DESTEK

Bankaların, bu alandaki çalışmaları Türkiye’nin kültür hayatında önemli bir destek olarak takdir topluyor.

19 AĞUSTOS, 2014

125 MİLYAR TL’DEN FERAGAT EDİYORUZ

Gerek çetin rekabet koşulları gerek sektöre gelecek yeni düzenlemeler, bankalara bireysel tarafta iddialı adımlar attırıyor. İki ay önce HSBC de bu yönde yeni bir proje geliştirdi. “Büyük adım” projesi ile HSBC, Türkiye’de daha çok kişinin ana bankası olmayı hedefliyor.

28 TEMMUZ, 2014

ÖDEME SİSTEMLERİNİN YENİ DÜNYASI

Dijital dünya, her sektör gibi bankacılıkta da kuralları değiştiriyor, Bankacılıkta teknolojinin en çabuk hayatımıza giren ve kullanıcısı için de en heyecan veren alanı ödeme sistemleri oluyor.

28 TEMMUZ, 2014