Alacakları korumanın yolu

Elçin Cirik


Finance Suite


Alacakları korumanın yolu

Tüm dünyada alacak sigortasının büyüklüğünün 2,7 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

24 EYLÜL, 2014

Teknoloji yatırımlarına odaklanıyorlar

ING Bank Genel Müdürü PINAR ABAY, bankacılık anlayışında eski köye yeni adet getirmenin, mevcut düzeni sorgulamanın ve sürekli daha iyisini yapmanın yattığını belirtiyor.

19 AĞUSTOS, 2014

Dijital dünyada başarının sırları

Bankaların dijital dünyada başarılı olması, olabildiğince açık inovasyonla, farklı alanlarda çalışan şirketler, kişiler ve üniversitelerle birlikte çalışmaya gönüllü olmalarına bağlı.

19 AĞUSTOS, 2014

Banka yayınevleriyle kültüre destek

Bankaların, bu alandaki çalışmaları Türkiye’nin kültür hayatında önemli bir destek olarak takdir topluyor.

19 AĞUSTOS, 2014

125 milyar TL’den feragat ediyoruz

Gerek çetin rekabet koşulları gerek sektöre gelecek yeni düzenlemeler, bankalara bireysel tarafta iddialı adımlar attırıyor. İki ay önce HSBC de bu yönde yeni bir proje geliştirdi. “Büyük adım” projesi ile HSBC, Türkiye’de daha çok kişinin ana bankası olmayı hedefliyor.

28 TEMMUZ, 2014

Ödeme sistemlerinin yeni dünyası

Dijital dünya, her sektör gibi bankacılıkta da kuralları değiştiriyor, Bankacılıkta teknolojinin en çabuk hayatımıza giren ve kullanıcısı için de en heyecan veren alanı ödeme sistemleri oluyor.

28 TEMMUZ, 2014

Twitter’da etkinlikler

Bugün pek çok banka genel müdür ve genel müdür yardımcısı sosyal mecraları, özellikle Twitter'ı aktif olarak kullanıyor.

28 TEMMUZ, 2014

İslam sigortacılığı Türkiye’de işler mi?

Dünyada faizsiz bankacılığın ulaştığı büyüklük 1,7 trilyon dolar. 2020’de bu rakamın 6,5 trilyon dolara çıkması öngörülüyor. Bu büyüklük diğer ¡slami finans dallarını da besliyor. Öyle ki EY, dünyada ¡slami sigortacılığın 2012 yılında bir yıl önceye göre yüzde 16 büyüyerek 11 milyar dolara ulaştığını açıkladı.

12 HAZİRAN, 2014

Dijital dünya bankacılığı nasıl etkileyecek?

Dijital dünyada yapılabilirlikler artıkça farklı iş yapış şekilleri gelişiyor.

11 HAZİRAN, 2014

Yönetimde kimi örnek alıyorsunuz?

Bankacılara akıl danıştıkları, sürekli takip ettikleri önemli isimleri sorduk...

11 HAZİRAN, 2014

Belirlediğimiz fonu aştık

SBC Türkiye, kurumsal ve ticari müşterilerine yönelik “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası başlattı. Küresel ticarette büyümek isteyen müşterilerine bu kampanyayla 1,5 ayda 1 milyar TL tutarında kaynak sağladı.

26 MAYIS, 2014

Büyük veri sektöre ne getiriyor?

Son 2-3 yılda banka yöneticilerinin hayatında CRM'in yanında büyük veri kavramı gündemde. Banka hesapları, kredi kartı harcamaları, sosyal medya gibi birçok kaynaktan beslenen bu büyük veriyi doğru okuyan banka, rekabette bir adım öne çıkıyor. i

26 MAYIS, 2014

Hatada nasıl aksiyon alırsınız?

Türkiye'nin üç büyük banka yöneticisine, ister sistematik ister insani hata durumunda nasıl bir yol planı izlediklerini sordum.

26 MAYIS, 2014

ING’nin Tasarruf’ yarışı

Bankalar da son 2-3 yıldır mevduat toplama çabaları içinde tasarrufa özel bir önem vermeye başladı. Pek çok bankanın birbiri ardına tasarrufa yönelik bankacılık paketleri çıktı.

26 MAYIS, 2014

Sağlık sigortalarında yeni dönem

Özel sağlık sigortalarına yeni düzenlemeler getirildi, Hazine Müsteşarlığımın yönetmeliğine göre en önemli değişiklik, özel sağlık sigortası sözleşmelerinin artık aynı planla ömür boyu yenilenecek olması.

26 MAYIS, 2014