Mutsuzluk sendromu

Dünyada çalışanların yüzde 87’si Türkiye’de de yüzde 85’i iş yerinde mutsuz...

4 KASIM, 20160
Paylaş Tweet Paylaş
Mutsuzluk sendromu
“ÖZEL PROGRAMLAR UYGULUYORUZ”
MURAT AKGÜN BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIK İK SORUMLU GMY UTKU İLİK / ECZACIBAŞI HOLDİNG İK DİREKTÖRÜ
PERFORMANS KARNESİ

Topluluk olarak çalışan memnuniyetinden bir adım öteye giderek çalışan bağlılığını düzenli araştırmalarla ölçüyor ve sonuçlarını esas alarak geliştirme planları uyguluyoruz. Kuruluşlarımız, “çalışan bağlılığı endeksi” sonuçlarını son üç yıl içinde yüzde 5 ila yüzde 20 arasında değişen oranlarda artırdı. “Çalışan Bağlılığı Endeksi”nin tüm kuruluş genel müdürlerimizin performans karnelerinde bir kriter olarak yer aldığını da ayrıca belirtmek isterim.
SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI
Çalışan bağlığının artışında etkili olan pek çok uygulamamız var. Bunların başında çalışanlarımızın kuruluşlarının temel misyonunu, değerlerini ve iş hedeflerini bilmeleri, çalışanların bireysel hedeflerinin kuruluşlarının hedefleriyle bütünleşik bir yapıda oluşturulması yatıyor.
DENGEYE KATKI
Bunların yanında çalışanlarımızın iş ve özel hayat dengesine katkı sağlayan “esnek” uygulamalarımızın da çok önemli bir etki yarattığını görüyoruz. Yetenek yönetimi bizim üzerinde çok önemle durduğumuz bir konu. Tüm çalışanlarımızı bir “yetenek” olarak tanımlıyor ve tümünün yetkinliklerinin gelişimi için programlar düzenliyoruz.

 “MUTLU ÇALIŞAN DAHA ÖZVERİLİ” “ÖZEL PROGRAMLAR UYGULUYORUZ”
MURAT AKGÜN BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIK İK SORUMLU GMY
İŞLERİN ODAĞI

İşlerimizin merkezinde Boyner Grup kültüründen gelen koşulsuz müşteri mutluluğu ilkesi var. İnsan kaynakları açısından ise eğitimden iç iletişime, motivasyondan ödül programlarına yürüttüğümüz bütün işlerin odağında da çalışan mutluluğu var. Örneğin “Başarı Senden, Tebrik Hepimizden”, farklı kategorilerde fark yaratan çalışanların ödüllendirildiği ödül programımız.
BÜYÜK AİLE
“Ayın Enleri”nde, mağazalarımızdaki en başarılı çalışanları duyuruyoruz ve şirket çapında başarılarının takdir edilmesini sağlıyoruz. Özel gün iletişimleri kapsamında çalışanlarımızın kalbine seslenen ve onları değerli hissettiren aksiyonlar hazırlıyoruz. Örneğin, Anneler Günü ve Babalar Günü’nde genel müdürümüzün çalışanlarımızın çocuklarına hitaben kalem aldığı mektup, tüm çalışanlarımızla birlikte büyük bir aile olduğumuz gerçeğinin altını çiziyor.
DEMOKRATİK ORTAM
Çalışan mutluluğunu sağlamak onların motivasyonunu yüksek tutabilmek, çalışma ortamındaki tatmin ve huzurla doğru orantılı. Boyner Grup’un sağladığı eşitlikçi ve demokratik çalışma ortamının da bu konuda çok önemli bir katkısı olduğunu düşünüyoruz. Mutlu bir çalışan işinde daha hızlı, verimli ve özverili çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.