Büyük uyanış

İş dünyasında CEO’ları uyandıran “büyük uyanış” ve “değişim”anlarını araştırdık.

3.08.2014 20:12:190
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük uyanış
Çoğu insan hayatında adeta “uyandırma alarmı” (wake up call) etkisi yaratan olaylar, anlar yaşar. O andan sonra “büyük uyanış” ve “değişim” başlar. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Örneğin Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ülker, kariyerindeki büyük uyanışı (wake up call) 42 yaşında yaşadı. Operasyondan çıkıp holdingin stratejilerinin belirlendiği yönetim kurulu seviyesinde görev alması hayatını değiştirdi.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’i ise Rusya’daki deneyimi uyandırdı. Ateş, bankacılıkla ilgili kurallarını Rusya’da çalıştığı dönemde oluşturdu. LC Waikiki’nin patronu Vahap Küçük ise uyanışını 2001 krizine borçlu.

Küçük, şirkette o döneme kadar gerçekleştiremediği dönüşümü 2001 krizi sayesinde gerçekleştirdi. İşte CEO’ları uyandıran anlar...
Yavaşlamak ve hayatımda yaptığım seçimleri gözden geçirmek zorunda kaldım. Tek gerçek, hayatta her şeyi yapamayacağımdı”.

Bu sözler, dünyanın en güçlü 25 kadını arasında yer alan The Huffington Post’un kurucusu ve genel yayın yönetmeni Arrianna Huffington’a ait. Huffington, kendi hayat tecrübesinden yola çıkarak yazdığı yeni kitabı “Thrive”de, paranın ve gücün tek başına insanın hayatındaki başarının göstergesi olamayacağını söylüyor.

Ona göre hayatta sağlıklı, mutlu ve mükemmel olmanın yolu iyi bir iş ve yaşam dengesi kurmaktan geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.