Liste zamanı

CEO’lar, etkinlik ve başarı için "CHECK LIST” hazırlıyor

1 MAYIS, 20130
Paylaş Tweet Paylaş
Liste zamanı

Karaarslan, “Güncel değişimler ve pazardaki hareketlilik iç ve dış dinamiklerin birlikte yürütülmesini gerektiriyor. Bu nedenle kontrol listeleri çok önemli” diyor. Kontrol listelerini yıl sonlarında, yeni yıl için yıllık ve yıllık listenin ay ve haftalara bölünmüş ve güncellenmiş haliyle kullandığını belirtiyor. Projelerde de mutlaka rakamsal hedefler doğrultusunda kontrol listesi oluşturduğunu vurgulayan Karaarslan, kontrol listesinin en az yüzde 80’ini hayata geçirdiğini belirtiyor.

Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem de kontrol listesine sadık yöneticilerden. Suerdem, kontrol listelerinin yüzde 90’ını hayata geçirdiğini söylüyor ve devam ediyor: “İşin yapısına göre kontrol listemin başlıkları değişir. Olmazsa olmazlar arasında, proje başlama-bitiş çizelgeleri, zamanlama, uygulama, kontrol etme başlıkları var.”

NEREDE TUTULUYOR?
Özdoğan Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan tam bir teknoloji tutkunu. Bu nedenle kontrol listelerini de elektronik aletler üzerinde tutuyor. Bu yöntemin arşivleme ve her yerden ulaşım konusunda avantaj sağladığını düşünen Özdoğan, “Kontrol listesinin özellikle zaman odaklı çalışma ve istenilen süreçlerde hatırlatma özelliklerinden faydalanıyorum” diyor. Özdoğan “Bu sayede takip etmem gereken konulardan kopmuyor ve yürütme sürecinde almam gereken aksiyonları, önceden öngörebiliyor ve erken önlem alma avantajını kullanıyorum” diye devam ediyor.

AE Arma-Elektropanç, 3 kıtada, 8 ülkede, 26 şantiyede çalışmalarını sürdüren bir şirket. Şirketin yönetim kurulu başkanı Kemal Kızılhan, birden fazla projeyi tek dokümanda kolayca görebilmek için temel bir kontrol listesi kullandığını söylüyor. Kızılhan, bu listede her ülke adının altında projelerin adları, başlangıç tarihleri, yapım aşamasında takip edilmesi gereken önemli noktalar ve teslim tarihlerinin bulunduğunu belirtiyor.

Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık ise 360 derece Apple altyapısını ofisinde kullandığı için Mac, iPad ve iPhone cihazlarında iCloud üzerinden senkronize iCalendar uygulamasıyla kontrol listesi tutuyor. “Reminders” uygulamasını ise küçük notları için yine cihazlarında senkronize şekilde kullanıyor. Varlık, ayrıca her toplantı ve planlamasında mutlaka not kağıtları, defter ve kalemlerini de yanında bulunduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.