Patronun ücret hesabı

Patronlar, 2014’te de geçen yıl olduğu gibi zamlar konusunda temkinli. Enflasyon oranında ücret artışı planlayan patronlar, yüzde 8-9 arasında zam öngörüyor.

25.03.2014 14:27:190
Paylaş Tweet Paylaş
Patronun ücret hesabı

PERFORMANS BELİRLEYİCİ
Adecco İK Direktörü Akgül Can Beyhan da “Performansa önem veren patronlar, çalışanlarını performans kriterleriyle (KPI) yakından izleyip başarılı çalışanları daha iyi primle ödüllendiriyor” diyor.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, “Yüksek performans gösteren yöneticilerimiz aldıkları yıllık ücretin 2-3 katını kazanıyor” diyor. LC Waikiki’de de yüksek performans gösterenler 4 ila 5 maaş arasında ücretle ödüllendiriliyor. CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane de perakendede yüksek performans gösterenlerin yılda ortalama 3 ila 6  maaş daha fazla kazandıklarını belirtiyor.

Dardanel’in patronu Niyazi Önen de yüksek performans gösteren yöneticilerini en fazla yıllık toplam ücretlerinin 2 katıyla ödüllendiriyor. NG Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ise yüksek performans gösteren yöneticilerini paradan ziyade yüksek duygusal tatminle ödüllendirmekten yana. Gür, “Para bir süre sonra motive edici özelliğini yitirebiliyor” diyor.

PATRON NEYE BAKIYOR?
Yüksek performansın tanımı patrona göre değişiyor. Kimi kâra kimi hedefleri tutturmaya dikkat ediyor. İstikrar, bağlılık, sürdürülebilirlik, şirket değerini artırmak da patronların performansı ödüllendirmede dikkat ettiği konuların başında yer alıyor. Dardanel’in patronu Niyazi Önen için yöneticinin performansını sağladığı kâra göre değerlendiriyor. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş ise yöneticilerinin performansını değerlendirirken istikrara ve kuruma bağlılığa dikkat ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz