Patronun ücret hesabı

Patronlar, 2014’te de geçen yıl olduğu gibi zamlar konusunda temkinli. Enflasyon oranında ücret artışı planlayan patronlar, yüzde 8-9 arasında zam öngörüyor.

25.03.2014 14:27:190
Paylaş Tweet Paylaş
Patronun ücret hesabı

MURAT ÖZYEĞİN / FİBA HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ
DENGEYİ TUTTURAN DAHA FAZLA KAZANIYOR"
ORTAK EDİYORUZ

Üst düzey yöneticilerimizin ücretlendirilmesi konusunda en önemli yöntemimiz yöneticilerimizi şirkete ortak etmek, Yöneticilerin ücretlendirilmesinde ortaklık, kârdan paylaşım gibi uygulamalar uzun vadeli bakış açısı sağlıyor.

UZUN VADELİ BAKIŞ
Yönetici kâra ortak olduğunda şirketin planlarını, ileriye dönük stratejilerini uzun vadeli olarak gerçekleştirebiliyor, Ayrıca, şirketin yıllık kârını önemsiyor, Böylece hem masrafları azaltmaya hem de gelirleri artırmaya çalışıyor.

BÜYÜME VE KÂRLILIK
Bizim için yüksek performans büyüme ile kârlılığı belirli bir dengede tutabilmektir. Yöneticilerimizin yıl içindeki performansını değerlendirirken büyüme ve kârlılığı ne kadar dengede tuttuğuna bakıyoruz.

BİRKAÇ KATINI KAZANIYOR
Hisse verdiğimiz yöneticilerimiz, şirket ne kadar başarılı olursa ve yüksek piyasa değeri elde ederse, normal maaşının kat ve kat fazlasını kazanıyor.

MEHMET ALİ AYDINLAR ACIBADEM SAĞLIK GRUBU
"SEKTÖRDEKİ EN İYİ ÜCRETİ ÖDÜYORUZ"
PAKETİN YUZDE 40’I PRİM

Ücretleri belirlerken en önemli kriterimiz performans. Uzun yıllardır, performans değerlendirmesine göre ücretlerimi belirliyoruz. Ücret paketimizin yüzde 60'ı baz ücretten geri kalan yüzde 40'lık kısmı ise primlerden oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz